| AiDuTzA a întrebat:

happy am o mare dilema! Am 12 ani jumatate, iar mama ma pune sa citesc o carte pe saptamana. Nu pot spune ca nu imi place sa citesc, insa ma plictisesc cartile scrise de autorii romani.Imi plac cartile gen Harry Potter, Saga Amurg, marog, carti cu vrajitoare, magie, supranatural!big grin Daca m'ati putea ajuta va roogbatting eyelashes (mentionez: am citit Ciresarii, Harry Potter, Saga Amurg, Singur pe lume, Colt Alb si din astea!happy ) multumeeesc!kisslove struck

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

O carte pe saptamana?
La liceu ce vrea sa faci?
Si mie imi placeau astea la 11-12 ani.Da apoi le-am descoperit pe-alea de istorie&dragoste si drama&dragoste.
Jules Verne are carti frumoase, nu chiar obisnuite.Toate merita cititewinking. Jack London la fel. Volumele din Winnetou de Karl May iarasi sunt interesantethinking

| AiDuTzA explică:

I'am spus ca alea imi placlaughing, dar a zis ca trebuie' sa-mi schimb stilulstraight facezice ca trebuie' sa-mi dezvolt vocabularul...adica la scoala am note bune! da' nu sunt tocilara, ce retin din clasabatting eyelashes

| daniela36783 a răspuns:

parerea mea este ca ar trebui sa-i spui ca tie iti place mai mult cartile de gen harry potter, saga amurg si ele te caracterizeaza iar cartile cu autori romanii sunt de domeniul trecutului si ar tebui sa citesti ce iti place