| bluepuff a întrebat:

Imi place mult de un baiat din scoala. Este cu 2-3 ani mai mare ca mine si il vad zilnic. Sincer vreau sa fim doar amici, nu pot vedea ceva mai mult decat o relatie de prietenie. Cu toate ca are prietena nu s`ar uita niciodata la mine poate chiar i`ar fi rusine. In fine...am vrut sa ii zic buna pentru ca o chestie ma tot incuraja; se uita tot timpu la mine, uneori chiar insistent. Sunt cea mai nebuna si diferita fata din scoala. Adica pot sa zic ca oarecum cand sunt " normala " inca seman ca un emokid dar cand ma aranjez si toate cele chiar asta par. La inceput imi tapam parul si el tot se uita la me. Ma intrebam : " oare se uita la mine pentru ca par a fi o ciudata, ii place cum imi sta sau nu a mai vazut asa ceva? " Incercam sa gasesc un raspuns dar nu am gasit. Incet incet am aflat multe despre el si chiar am pus pe o colega sa ii ceara idu dar nu a avut curaj. Cineva mi-a zis sa ii cer eu idu, tot timpu ma priveste etc si o sa mi`l dea. Ok zis si facut dar s-a terminat prost. A fost cam asa discutia:
Eu: Buna... te rog frumos imi dai si mie idu tau >:"?
El: Nu! [era un nu mai rastit]
Era singur se cam grabea cred dar poate ii era rusine sa vb cu mine.Nu stiu exact.
Pot spune ca il plac din primul sem dar s`a schimbat si nu trebuie sa il cunosc cu adv ca sa imi dau seama de asta. La inceput era mai timid mai retras, nu prea vorbea era tacut["omu ce tace si face "] greu de explicat iar acum e tupeist chiuleste tot timpu, a ajuns chiar sa si fumeze ceea ce inainte nu facea. Parca e alt om, in scoala are aceeasi prieteni nu cred ca anturaju e de vina fiindca baietii cu care umbla sunt cum era el la inceput...nu pot sa explic. El s-a schimbat anturaju nu.
Pot sa jur ca daca as fi cerut id pe primul sem mi l`ar fi dat.Acum poate i s`a urcat la cap " frumusetea si toate cele. " M-am gandit ca el s`a ganditlaughing ca daca i-am cerut id vruiam sa stau cu el sau ca vruiam ceva mai mult dar as vrea sa stie ca nu vreau nimic si daca se poate sa fim cel mult amici. Mai este si faptul ca sunt putin mai plinuta...prietenii zic ca arat bine dar ma gandesc si la posibilitate ca asta ar putea fi o cauza pentru care m-a respins. Nu stiu ce ar trebui sa fac in continuare, deja mi`e rusine sa mai dau ochii cu el sau cu prietenii lui. Unei colege i`a placut de unul dintre amici lui si eu am vb cu el i-am dat id ei am explicat care e trebuie si ar fi ramas ca el sa bage id ei dar nu la bagat si din cauza asta acum imi e si mai jena...sad

4 răspunsuri:
| DeeaNegrea a răspuns:

Nu am inteles care este intrebarea? Parerea mea este ca daca tot nu vrei nimic de la el decat sa fiti prieteni, iar el ti-a spus raspicat ca nu iti da id lui nu ai de ce sa te mai stresezi.Cat despre el asta e foecare persoana se schimba, iar daca schimbarea lui a fost in rau nu ai ce face e decizia lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci jur ca mi s-a intamplat la fel.am un baiat in skl fff frum si nu stiu dc dar nu vrea sa vb cu mine dar mereu ma priveste si am id lui dar mareu ii zic buna si nu rasp ori zice "dnd". eu zic ca e mai bine sa nu bagi toti fraierii in seama ca au si ei defectele lor si astepti pana ce iti gasesti un amik potrivit nu toti baietii care se dau shmecheri dar din pacate nu au cu ce.si sa nu te simti prost fata de el.mergi mai departe.st denisa din desa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic fii tare

| alexandra_7391 a răspuns:

Daca vrei sa fiti doar amici mai bine lasa-l daca el nu vrea si fa-ti alti prieteni...succeshappy