| Georgell_3933 a întrebat:

Imi place mult o fata, foarte mult. Aproape tot timpul ma gandesc la ea. Am petrecut ceva timp cu ea, dar acum ea are pe altcineva si sufar foarte mult cand ma gandesc la asta. Cateodata nu pot dormi si nu mai sunt omul care eram inainte. Nu stiu ce sa fac, da-ti-mi un sfat va rog... FUNDA

Răspuns Câştigător
| smile a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin asta...adica inca m-ai trec.Am primit sfaturi chiar de la baiatul pe care il plac inca.Noi doi fiind prieteni buni. Distreaza-te, iesi afara ocupati mintea cu ceva.A venit vara incearca sa te bucuri din plin de ea.Cu timpul totul va ramane in trecut. Poate va veni si timpul in care ea va fi singura si ii vei putea spune ce simti pentru ea.Nu te inchide in tine si nu deveni dependent de singuratate.Stiu ce spun.Singuratatea este o boala.Prietenii te pot ajuta sa treci peste.AAA si inca ceva nu incerca sa ii respingi pe cei care iti ofera o mana de ajutor...ai putea regreta.Succes:*

2 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Ai 2 solutii simple.
1. Ii spui adevarul.
2. Treci mai departe.

| EmonicaLaura a răspuns:

Hey! Incearca sa treci peste! Ar trebui sa cunosti alte fete, asa poate o vei uita.Fa lucruri care iti plac.Stiu e usor de spus si greu de facut, dar incearca si iarasi incearca! Si... daca se desparte de prietenul ei poti sa ii marturisesti sentimentele si cine stie... Bafta!winking