| ellaells a întrebat:

Buna la toata lumea am nevoie urgenta de un sfat va rog mult. Nu stiu ce sa fac sa nu mai sufar,prietenul meu nu e multumit de nimic din ce fac eu, orice as zice si orice as face nu e bine, am impresia cateodata ca o face intentionat.nu ne intelegem aproape deloc, am ajuns sa vorbim foarte rar si asta pot sa spun ca ma doare cel mai mult, stau si plang si ma intreb: oare are pe altcineva? asta reiese din comportamentul lui nu ai cum sa te schimbi asa repede decat daca ai motive bine ascunse.sincer cateodata imi doresc sa imi iau inima in dinti si sa ii cer sa ne despartim chiar daca stiu ca voi suferi. Nu inteleg ce vrea de la mine si cum sa ma comport in situatia asta, m-am saturat sa sufar, am suflet si eu si oricat as zice ca suport mai departe am ajuns acum sa zic ca nu mai pot...

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca relatia voastra nu mai merge.Mai bine stati de vorba si despartiti-va amiabil. Fara cearta si scandal.Cand orice faci nu este bine pentru el este clar. Daca el nu o spune asteapta sa o spui tu.Ma refer la despartire.Ca,poate mai tarziu, sa iti reproseze ca tu ai vrut despartirea, nu el.

| Lynna a răspuns:

Bune. Cel mai indicat ar fi discutia deschisa. Nu trebuie sa suferi din cauza cuiva care nu te marita. Spune-i ca nu mai poti sa continui asa. Poate are un motiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar tine cu adevarat la tine nu ar face nimic din toate asta.Ma rog nimeni nu e perfect..Incearca sa vorbrsti cu el, sa-i zici cum te simti, intreaba-l de ce face asta.Trebuie sa existe un motiv...Sincer nu prea stiu ce sa zic

| TheAvenger a răspuns:

Uite ce îți zic eu: nu merită. Dacă era serios și tot tacâmul nu se comporta așa. Zi-i că nu mai vrei să fii cu el și gata confused. Nu moare nimeni. Și crede-mă, o să găsești tipi mult mai buni decât el.

| Awesom a răspuns:

Despartiti-va definitiv, voi nu mai aveti nimic in comun, relatia voastra nu mai merge.Dar inainte poarta o discutie serioasa, sa vezi daca mai merita relatia voastra vreo sansa.Nu te pripi sa-i spui ca va despartiti.

| DoriKat a răspuns:

Da-i papucii si nu mai vorbi cu el! punctum

| Ana90088 a răspuns:

Buna! ceea ce te sfatuiesc eu sa faci este sa incerci sa dicuti cu el si sa il intrebi direct care este motivul pentru care voi doi v-ati distantat... cu siguranta este ceva dar poate el nu are curaj sa-ti zica asa ca trebuie sa fii tu cea care deschide subiectul. Poate este o problema delicata ce il sacaie sau cel mai rau are pe altcineva. Nu cred ca ar fi indicat ca tu sa te desparti de el fara ca sa primesti macar o explicatie. Asa nu ai face decat sa-ti faci singurica mai mult rau. Deci trebuie neaparat sa ai o discutie cu el si cat mai rapid, sa poti clarifica lucrurile. iti urez bafta:*

| ellaells explică (pentru Ana90088):

Multumesc mult pentru sfaturi o sa incerc sa discut cu el pentru ultima oara :*

| alexa123aur a răspuns:

Draga mea, cine stie poate ca nu a fost sa fie si trebuie sa luati o pauza, daca nu mai vrei sa suferi.Parerea mea.