| Sunshine123 a întrebat:

Imi poate detalia cineva modul in care se desfasoara proba orala la engleza? De la intrarea in sala si pana la iesire? Ofer funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La ce fel de examen?
Corijenta, BAC, test de limba engleza, IELTS, samd

| CVane a răspuns:

Pentru bac nu? Iti zic cum a fost la mine.

Practic vi, astepti ca prostu pana e randu tau, intri in sala in care mai sunt inca 4-5 insi, extragi o foaie unde sunt vreo 3 cerinte, gen De ce iti place sa calatoresti, sau Care sunt hobby-urile tale? Ii bagi repede o explicatie scurta si frumoasa I like to travel because ____and ___, dupa se mira alea ca proastele ca ai reusit sa impreunezi 3 cuvinte potrivite in engleza, semnezi o foaie si dupa iesi, totul tine maxim 10 15 minute.

| Sunshine123 explică (pentru CVane):

Atat? Eu stiam ca e un subiect scris format din exercitii tip grila si un email scris catre un prieten in engleza. Dupa asculti ceva oral la un casetofon si rezolvi ceva cerinte pe baza lor si o sa imi adreseze cateva intrebari probabil si dupa aia pot sa plec. E asa? sau eu confund lucrurile cu alt ceva? Nu am pe nimeni in clasa a 12-a ca sa intreb.

| CVane a răspuns (pentru Sunshine123):

Corect,aia e proba scrisa, ce am explicat eu a fost proba orala, mai mult ca sigur o sa vina cu un casetofon din 1942 de foloseau sovietici pe front laughing si un text cu accent britanic de care si regina Elisabeta s-ar mira, parca esti in Enigmele din Providence sa deslusesti unde ce vine laughing)). La proba asta nu iti pune intrebari, la cea orala da, dar aia ti-am explicat mai sus. Nu-ti bate capu' cu rahatu asta de probe, eu am luat B2 la toate mai putin una fiindca cum ti-am zis, calitatea audio aminteste de WW2 laughing