| SoreRapha2 a întrebat:

Imi poate zice si mie cineva,cateva detalii despre RAPHA TUDOR din PARIU CU VIATA! urgent, repede.

Răspuns Câştigător
| Andreea304 a răspuns:

'''Raphael Tudor,''' numele la naștere '''Raphael Andrei Ioan Mihail Tudor Căprariu''' (născut [[5 ianuarie]] [[1993]]), este un actor de televiziune, dansator și cântăreț român, interpretul lui [[Cristi Alexandrescu]] din serialul [[Pariu cu viața]]. Tudor Căprariu a terminat clasa a XII-a la liceul Dinu Lipatti, transferându-se de la Liceul Spiru Haret în ultimul trimestru școlar.

== Biografie ==

Lui Raphael i-a plăcut muzica de mic, a luat câteva lecții de actorie, iar în 2011 a participat la preselecțiile indrumat de mama sa pentru trupa "La-La Band" și serialul "Pariu cu Viața" de la Pro TV. Raphael are inaltimea de 1, 85 cm, fiind al doilea cel mai inalt baiat din trupa. Parintii lui sunt divortati, s-au despartit cand el avea 2 ani, iar el a ramas cu mama si sora lui, ea scriind poezii de la o varsta frageda, publicand 3 volume.
Raphael Tudor știe de unde a moștenit vocea – "de la mama care vine dintr-o familie de muzicieni". La vârsta de 5 ani Raphael Tudor ascultă Demis Roussos și-l imita, cu succes, smulgând aplauze din partea vecinilor.

== Pariu cu viața ==

Despre personajul Cristi Alexandrescu din serialul "Pariu cu Viața" de la ProTV, "Nu semăn cu el, Cristi e mai rău, mai șmecher și mitocan, iar eu nu sunt așa, pot să vă spun doar că lui Cristi i-am dăruit carisma mea.", a spus Raphael Tudor.

== LaLa Band ==

== Legături externe ==

{{LaLa Band}}
{{Pariu cu viata}}

{{DEFAULTSORT:Tudor, Raphael}}
[[Categorie:Nașteri în 1993]]
[[Categorie:Nașteri pe 5 ianuarie]]
[[Categorie:Cântăreți români]]
[[Categorie:Cântăreți români de pop-rock]]
[[Categorie:LaLa Band]]
[[Categoriebig grinistribuția serialului Pariu cu viața]]
[[Categorie:Români din România]]
[[Categorie:Români în viață]]
[[Categorie:Români talentați care s-au lansat în România]]
[[Categorie:Soliști români]]

1 răspuns: