| ioana181 a întrebat:

Imi puteti recomanda o carte scrisa de Mircea Eliade? Imi doresc mult sa citesc o carte scrisa de el, dar am inteles ca sunt un pic mai dificil de inteles pentru varsta mea (14 ani).

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Mi-e greu sa cred ca ai putea citi ceva din Eliade si sa fii dezamagita. Crede-ma. E unul din oamenii mei de front. Prieteni a caror sprijin se simte pe umerii mei. Domnisoara Christina, La Tiganci si Maitreyi ( Sugestie : daca vei citi Maitreyi citeste si Maitreyi Devi, Dragostea nu Moare ). Eu sunt sincer si umil cand spun ca nu am citit din Eliade atat cat as dori si ar trebui. Dar o voi face. E unul din oamenii de capatai ai literaturii si omenirii nu umane, ci geniale.

3 răspunsuri:
| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Romanul adolescentului miop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum citesc :Istoria credintelor si ideilor religioase.Are 3 volume.Si o sa afli f multe chestii.Ca de exemplu de ce este forma rotii asa sau a vazelor smug

Fundita?puppy dog eyes

| the a răspuns:

Maitreyi