| anonim_4396 a întrebat:

Îmi puteţi spune nişte caracteristici ale zodiei gemeni?

Răspuns Câştigător
| Powpow a răspuns:

Personalitatea zodiei Gemeni

Nativul Gemeni este sensibil, energic, comunicativ, iubeste schimbarile; este sociabil, dar adesea indecis. Un nativ Gemeni este mobil, se adapteaza usor, este curios, interesat de multe lucruri, este mediatorul înnascut. Este sociabil si cauta permanent latura vesela a vietii. Bunatatea, talentul diplomatic si negustoresc si usurinta în exprimare îi permit sa abordeze cu succes multe domenii. Nativului Gemeni i se poate reprosa orice în afara faptului ca ar fi plicticos. Activ si creativ, el cauta fascinantul si neobisnuitul.

Daca interesele de moment sunt prea puternice, atunci nativul Gemeni se orienteaza dupa cum bate vântul. Un nativ din Gemeni fuge dupa doi iepuri si îsi schimba comportamentul în functie de starea de spirit. Din acest motiv, e nehotarât si instabil, nu e întotdeauna ordonat si statornic în viata. Defectele cele mai frecvente ale nativului din zodia Gemeni sunt agitatia, lipsa concentrarii si infidelitatea, motivate de temperamentul sanguin.

Sanatate : La nativul din zodia Gemeni, sunt sensibili nervii, bratele, mâinile, întregul aparat locomotor si organele respiratorii. Sper ca te-am ajutathappy.

1 răspuns:
| angela123 a răspuns:

Caracteristici zodiei gemeni:
Verbul caracteristic: "A gandi" ("Eu GANDESC"). Reprezinta: dualitatea, pornirea in actiune fara scop si oprirea fara motiv, comertul, comunicarea, publicitatea, literatura, deplasarea, curiozitatea, discutiile.
Numere norocoase: 5 si 9.
Piatra pretioasa: Acvamarin si Cristal marin
Metal: Mercur
Ziua norocoasa: Miercuri
Animale potrivite: Fluturi
Locuri prielnice: localitatile aflate la mare altitudine.
Cuvinte cheie: comunicare, gand, adolescenta, vivacitate, mobilitate, difuzie, dualitate, superficialitate, adaptabilitate, inmultire, adunare, respiratie, revelatie, vibratie, informatie, scriere, alfabet, numar, studiu, versatilitate, incostanta, imprastiere, risipire, convingere, animatie, curiozitate, intelectualitate, elocventa, ingeniozitate.
Funzitza?