| Cita a întrebat:

Imi trebuiesc trei tipuri de portrete:
1.gros-plan
2.schita sau crochiu
3.caricatura
funda! cat mai repede raspuns!

Răspuns Câştigător
| ღChloeeღ a răspuns:

Iti pot oferi un portret doar pentru ultima, cea de tip de tip caricatura. De obicei, se ironizeaza un personaj, asta am facut si eu.

Doamna din vecini

Este o doamna in blocl alaturat, cam de aceeasi varsta cu bunica, cu parul alb si tepos, cu niste ochelari cu lintile rotunde si mari cat rotile unei bicilete, cu o fata schimonosita si lipsita de trasaturi catusi de putin femeisti si o privire stearsa si exigenta.Este intotdeauna imbracata cu haine largi si ponosite, stransa de fiecare data cu o brosa imensa din metal.Are un nas incovoiat, niste buze acre si subtiri si un glas asctutit si enervant. Cele doua puncte ce licaresc mereu din fundl capului par doua luminite ce bat in stingere.Cu niste urechi clapauge, aude ca o pisica, dar de vazut nu prea vede bine.

3 răspunsuri:
| BindBind a răspuns:

E buna compunerea asta...o iau si eu pentru scoala! happy