| anonim_4396 a întrebat:

Imi urasc familia! Stiu,familia e cea mai importanta, dar eu nu mai pot nu mai vreau sa locuiesc cu ei! Am 18 ani si vara asta vreau sa ma mut singura intr-un apartament. Am si eu prieten,nu pot sa-l aduc aici acasa ca vai nu le place de el,am si eu intimitatile mele,nu pot iesi in oras,ma cearta tot timpul din lucruri marunte m-am saturat! Ce sa fac? As vrea sa le explic chestiile astea dar la ei nu exista discutie calma, doar certuri si urlete.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat iti castigi proprii bani, si suficienti incat sa platesti chirie, intretinere, mancare si restul facturilor nu te opreste nimeni sa te muti

| Felys a răspuns:

Nu te tine nimeni cu forta, vrei sa fii independenta, liber, descurca-te pe cont propriu, castiga-ti existenta si nu ai decat sa te muti si ca primesti pe cine vrei in casa ta

| PedoBarbie a răspuns:

Ca să poţi pleca trebuie să ai şi condiţi; Bani cu care să trăieşti în apartament.

| ElleAhx a răspuns:

Da...familiile pot fi foarte complicate. Dar tine minte un singur lucru. Daca vrei sa te muti definitiv de langa familia ta, inseamna ca nu mai ai nevoie deloc de ajutorul lor financiar. Asa e?

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Familia,da e pe primul loc, va fi mereu. Pune-te tu in locul lor, al parintilor tai, vor doar sa stie ca tu esti in siguranta si le este indiferent ca ai 18 sau 30 de ani, pentru ei esti mereu fetita cea mica si bla bla bla..., dar tu nu ai vrea sa stii ca copilul tau e bine si la 18 ani? doar spune-le ca vei veni acasa repede si ca ii iubesti...

| Sleepybeautyisawake a răspuns:

Stai linisti-ta nu esti singura.i-ai de mana si explica-le cum te simti spune-le ca nu suporti tipete-le si ca ai 18 ani si poti lua decizii singura spune-le sa respecte cine esti tu! dar nu ii uri ei iti vor binele dar nu stiu alta modalitate de a-ti o spune si mai tarziu vei avea nevoie de ei asa ca incearca sa faci tu primul pas sa va inbunatatiti relatia!