| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Îmi urăsc viața, vreau să fac o schimbare dar nu știu de unde să încep, nu am prieteni, viața socială zero, sunt urât, plictisor, ciudat, nu mă pricep la absolut nimic, toată lumea fuge de mine mă simt absolut singur.
Sport nu mai fac cum făceam pe vremuri, facultatea abia merge și lucrez la un magazin pe o funcție pe care o detest. Pur și simplu am ajuns la concluzia că dacă nu aș mai fi, lucrurile ar fi mai bune pentru lumea asta. Cum sa mă schimb? M-am săturat să fiu un ratat.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Pune-te pe genunchi și povestește-I mai pe larg decât noua exact cum te simți, Tatălui nostru ceresc și roagă-l sa te ajute sa simți cum simte El în privința ta. Înid sigur ai o mulțime de calități la care acum ești orb. Nimeni nu ne iubește asa mult ca El.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, iata serios de sport ca sa elimini stresul pe care ti-l induci singur si bucura-te vara asta de soare si prieteni noi.

Din toamna, acorda seriozitate facultatii, sa o poti termina cu note foarte mari, ca in viitor sa ai sanse mai mari ca altii, sa-ti gasesti job, in domeniul in care a facut facultatea.

Cat priveste jobul actual, rezista, ca-i o chestie temporara pana termini facultatea si ai sanse reale sa iti iei ceva mult mai bun si placut, ca de aia faci acum o facultate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să începi de la ceea ce ești. Te poate ajuta o carte. James Clear - Atomic Habits, tradusă în română cu titlul - Schimbări Mici, rezultate remarcabile. O găsești de vânzare la librăriile mari sau online.