| lyTTTT a întrebat:

In august voi face 18 ani si nu ma hotarasc daca sa-mi fac sau nu majoratstraight face adica am mers asa la majorate si mi se pare oarecum dragut... dar ma gandesc ca sunt multi bani, deci daca i-as pastra n-as face mare lucru laughing ...Cateva sfaturi? sa-mi fac sau nu?

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai despre asta, poate ei sunt dispusi sa achite costurile pentru majorat, sau poate nu vor.
Nu putem sa dam cu zarul sfatuindu-te cu Da sau Nu, doar voi in familie va cunoasteti situatie financiara. Desi sa iti faci de acum planuri pentru luna august acum nu e recomandat.
Cine stie ce va fi si atunci!
Sarbatori fericite si La multi ani! (atat pentru anul nou cat si pentru ziua ta de nastere, stiu ca e devreme sa iti urez insa poate nu te voi mai intalni prin august in postari si nu voi avea sansa)

| yyyyy a răspuns:

Eu as zice ca daca ai bani sa iti faci majoratul Acesta este o data in viata si te reprezinta, semnifica trecerea de la pubertate la adolescenta si nu vei mai avea o astfel de o ocazie. In plus, cine nu si-ar dori un majorat, petrecere si multi prieteni?!

| michelia a răspuns:

Tu iti faci planuri de pe acum pentru luna august? Esti ca in proverbul ala cu gospodarul care isi face iarna car si...
N-o sa lasi sa treaca ziua aia asa ca oricare alta, nu e drept!
Revino insa peste vreo 6 luni sa vorbim concrethappy.

| Zatharra a răspuns:

Depinde dacă ai nevoie de bani nu cred că ar trebui să risipeşti. Însă dacă ai de unde, de ce nu?
Până atunci mai ai timp să te gândeşti şi să te răzgândeşti!