| floraida a întrebat:

In caz de am ramas corigenta la un obiect. Cum se face? Se da un test din materia de pe semestrul ramas? Si cand se incep sa o dau?

Răspuns Câştigător
| JeNeRegreteRien a răspuns:

Daca ai ramas pe ambele semestre corigenta (media 4 pe ambele) atunci in vara prin auguust te duci la scoala si dai un test la materia respectiva. Daca ai ramas doar pe 1 si pe celalalt ai media 6 sau mai mult atunci nu esti corigenta. Dar daca ajungi la corijare nici o grija, si daca iei 1 te trece cu 5, pentru ca daca scoala are elevi repetenti cei de la inspectorat ii vor ''detrona'' gen scoala ta e cea mai buna din judet, sa zicem si cei de la inspectoratul scolar vad ca sunt repetenti acolo iti dai seama ca ii detroneaza...multa bafta si fara grija treci!

| floraida explică (pentru JeNeRegreteRien):

Merci, JeNeRegreteRien.

| JeNeRegreteRien a răspuns (pentru floraida):

Cu placere big grin

4 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Da, se da test din materia respectiva si de obicei se da la sfarsitul lui august sau inceputul lui septembrie.

| LoveTenis a răspuns:

Se da, in august sau nu stiu cand dai corigenta si apoi daca o iei ok daca nu o iei nu ii prea oklaughing.