| anonim_4396 a întrebat:

In ce conditii copiii pot fi trimisi la un centru de plasament? si cum?

Răspuns Câştigător
| bunelutu a răspuns:

Pai in cazul in care parintii nu-i pot intretine
iei legauta cu cineva mai avansat mental sa te ajute sa ii duci la un centru sau la primarie politie

Un copil nu se face de placere ca dupa aia sa nu ai cum sa-l cresti si s-ai oferi ceva bun ci din dragoste, daca nu vrei sa iti faci viata copilului tau un chin protejeazate.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand parintii ii abandaoneaza, sunt decazuti din drepturi sau copii produc infractiuni.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca se constata ca parintii ori nu au posibilitati sa ii creasca, ori sunt abuzati.In cazul in care se face o reclamatie un asistent social vine sa verifice lucrurile in familia respectiva si decide daca copilul este in pericol si daca da parintii sunt decazuti din drepturi.