| iuliana_5601 a întrebat:

In ce consta regula creionului cand te pensezi?confused
va rog explicati`mi pe intelesul meu nu luat de pe net. cu cuvinte cat mai uzuale si usor de inteles va rog multsad
sunt incepatoare si vreau sa ma pensez prima data

1 răspuns:
| Alice a răspuns:

In primul rand da-mi voie sa-mi incep "pledoaria" prin a-ti spune ca toata lumea-mi lauda sprancenele si secretul acestora consta in:darea unei forma in concordanta cu forma ochilor, lucru destul de simplu-iei un creion sau ceva cu o forma asemanatoare(drept), te uiti drept in fata, iti pui un capat al creionului pe varful nasului, acesta trebuie sa treaca pe deasupra mijlocului irisului si locul unde ajunge celalalt capat trebuie sa fie partea cea mai inalta a sprancenei.cam greoaie explicatia stiu dar sper ca esti fata desteapta(nu ca mine care nu stiu sa explic mai bine de atat) si o sa intelegi. apoi, pensezi din spranceana doar excesul, firicelele acelea care au iesit din "rand", care stau stinghere pe sub/deasupra conturului sprancenei, apoi, cu un pieptene din acele micut pentru sprancene sau pur si simplu cu degetul iti dai firele de par(din spranceana) in jos si ceea ce depaseste conturul sprancenei omorat:d tuns, taiat, defrisat, la fel si in sus(dai firele de par in sus si.conturul...moarte!). apoi lungimea sprancenei sa nu o depaseasca cu foarte mult pe cea a ochiului.sa fie cam un deget distanta dintre lungimea ochiului si lungimea sprancenei...grosimea sprancenei din zona dinspre nas si grosimea sprancenei dinspre tampla nu trebuie sa fie mai mare decat dubla.pentru mai multe detalii in privat:p si e putin cam ciudat de explicat in scris asa ca daca te intereseaza ti-as putea lasa un id de mess pentru a vedea la web/poze. spor la pensat si cel mai important:sa arate cat mai natural! nu le pensa f subtiri asa cum au tendinta toate adolescentele. urat!