| Keiris a întrebat:

In ce situatii nu va simtiti liberi? De exemplu, eu nu ma simt libera in biblioteca scolii cand imi este interzis sa imi aleg cartile din raft sau in magazinele unde nu am voie sa probez anumite obiecte vestimentare.

6 răspunsuri:
| IustinaC a răspuns:

Eu nu ma simt bine la scoala.Nu ma simt bine cind trec in fata clasei si povestesc tema iar toate fetele stau cu ochii pe mine sa imi caute defectele sau sa ma analizeze cum sunt imbracata.Nu ma simt libera nici in sala de fitnes pentru ca am un complex fata de fetele care sunt putin mai slabe decat mine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta inseamna ca tu intelegi extrem de gresit libertatea. libertatea nu inseamna ca 100 oameni sa probeze aceeasi chiloti

| Keiris explică (pentru suntserios):

Nu ma refeream la libertatea in sine.

| suntserios a răspuns (pentru Keiris):

Nici eu nu ma refer la libertate in sine, cu toate astea a respecta niste reguli de conduita intro societate nu inseamna ca esti privat de nicio forma de libertate. Ti ai ales prost exemplele.

uite eu nu ma simt liber atunci cand trebuie sa obtin vreun act de la stat si sunt prins de birocratia imensa. Eu vreau sa le dau bani, eu vreau sa imi obtin drepturile de la stat, dar eu zic "Nu baiatule, inainte sa iti obtii drepturile completeaza 5000 cereri"

| Keiris explică (pentru suntserios):

Ai dreptate happy
Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca tu crezi ca esti libera, nu esti.