| cici_6785 a întrebat:

In ce tara credeti ca se traieste cel mai bine? Si de ce?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Unde te simti in largul tau, unde ai prieteni, familie, iubit si serviciu. Poti locui in cea mai "buna" tara dar daca esti singur nu ai nici o satisfactie.

31 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Austria pentru ca lumea este foarte civilizata, gunoi sau tigani nu exista.Totul e curat si ingrijit.

| Pho3nix a răspuns:

Cred ca in America.

| MisterKat a răspuns:

In Polonia, pentru ca preturile sunt mult mai mici decat in Romania, salarile mai mari, oamenii sunt simpatici, au fete frumoase, sunt organizati si in primul rand nu sunt cocalari ca in Romania! Chiar daca Polonia, este o tara destul de catolica, asta nu inseamna ca oamenii au o mentalitate invechita. de ex. stiam ca in Polonia, prostitutia e legala. alea fac bani si dau si impozite nu ca in Romania. unde ipocrizia e la ea acasa.

| Sara a răspuns:

In anglia. se traieste cel mai bine, pentru ca esti bine platit pentru munca pe care o prestezi, indiferent de categoria sociala, in plus nu se fac discriminari ca in Romania.

| dulshe a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu lolita, degeaba traesti ca un rege si ai bani de iti ies din buzunare, daca nu ai prieteni, familie, si cineva care sa te iubeasca cu adevarat.

| Brigitta a răspuns:

Mama mea traieste in Marea Britanie. Si din cate si cate am auzit peste un an dupa ce termin facultatea ma duc si eu.
(Desi mereu am zis ca nu m-as duce intr-o tara straina sa traiesc acolo, ca Romania e tara mea...) laughing

| andreig a răspuns:

America respectiv Los Angeles -lumea este mult mai dezvoltata mental, nu este complexa si este foarte receptiva.

| Paula a răspuns:

Rusia, pentru ca au cel mai mare teritoriu, desi p'acolo este comunism... dar parca se traieste mai bine acolo happy. Si oameni sunt mai organizati...

| Diav0la a răspuns:

Se spune ca acasa e acolo unde iti este sufletul. Cred ca traiesti bine acolo unde te simti bine, acolo unde poti spune "te iubesc", acolo unde umarul prietenilor iti este oferit drept sprijin pentru capul ingreunat de griji, acolo unde poti spune "sarut mana mama si tata"... Oricat de tentant ar fi mirajul banilor, nicaieri nu e mai bine ca acasa, langa familie.

| Claudiu_7827 a răspuns:

Luxemburg, e o tara mica dar curata, frum0oasa si bine dezvoltata

| sese a răspuns:

Suedia oameni buni :este tara "puturosilor" datorita sistemului de protectie sociala.Se roaga de cei cu ajutoiare sa mearga la munca macar 2 zile pe saptamana 4-6 ore si nu se duc. A treia oara pierd ajutorul social si vor nu vor se duc.In general este vorba de munca in folosul societatii.
PS.Cred ca acum ajutorul social este pe la 9oo dolari.HA?

| diavolitza a răspuns:

ROMANIA evident. este cel mai... unic stat, unde mai gasesti oameni ca aici? (si apoi poate SUAbig grin)

| lifeForJesus a răspuns:

OLANDA! e foarte civilizata, dezvoltata...sunt oameni cu cap... nu ca la noi...sad... din pacate... totul e curat si ingrijit...big grin

| adi a răspuns:

Monaco, dar trebuie sa ai banisori...

| blackkrose a răspuns:

Oriunde in afara numai in romania nulaughing.

| Chuck a răspuns:

Tahiti - Bora Bora laughing. Dar cazarea e 1000 de euro pe noapte si, preturile sunt si mai mari.

| hanry a răspuns:

U. S. A. si Romania, Spania nu ma intrba de ce ca nici eu nu stiu.

| frumusik007007 a răspuns:

Mai eu cred ca in china de ce k acolo nu se duce lipsa de mancare laughing nu glumeam cred ca in dubai,,,,,,,,,,,,,?

| n2paul a răspuns:

Sincer habar n-am oricum nu in Romania laughing, mie mi ar placea sa locuiesc in Japonia, ador tot ce tine de tara aia : cultura, oamenii, tehnologia, peisajele, etc

| sharky88 a răspuns:

In Olanda ...pentru k totul este legal laughing))

| rachid_4824 a răspuns:

Parerea mea, cred ca Anglia este cel mai frumos si linistit loc, si se traieste destul de bine! am si fost acolo si pot sa zic ca e mare diferenta intre continent si insula, chiar oamenii nu au grija zilei de maine, se duc la serviciu, vin acasa, beau un ceai, citesc presa si viata e marfa! ma refer la ei, nu la emigranti, ca pentru aia e mai rau! Doar atat pot sa-ti spun ca e o tara cu un nivel foarte ridicat, iar oamenii au o mentalitate cu 180 de grade diferita de a noastra! Cand am venit din Londra, am ajuns in Paris(si e mare diferenta)!

| nustiucine a răspuns:

Anglia, Franta, Marea Britanie, Canada-ceea ce m-a determinat sa votez aceste tari este filmul pe care l-am vazut asearaL: Sicko-Ti-l recomandwinking

| Madu_9584 a răspuns:

In tara ta se traieste cel mai bine:X:X

dar k buget tot accidentu o duce bine. cel putin am avut ocazia sa ajung prin alte tari si este mai mult...NU pot spune CIVILIZATIE.-caci este si la noi-...doar k oamenii st altfel si nu deschid geamul la masina si arunca punga de seminte sau pufuleti sau o cutie de suc.blushingblushingwhistling.

dar ROMANIA este tara noastra :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Caraibe...de ce? pentru ca este un loc minunat...mai frumos ca in vise...si nici nu iti trebuie multi bani...toata lumea e vesela acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai bani, in orice tara este placut sa traiesti.mai ales ca revii doar sa te odihnesti pentru o noua calatorie. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania, cu siguranta: nu ordine, nu organizare, nu respect, nu bun simt, nu legi aplicabile, dar continuu abrogate, numai HAOS, unde fiecare e de capul lui si unde castigatori sint cei smecheri. Fraier cine trage la jug!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grecia, oameni frumosi, foarte usor de trait, preturi mici, salariu minim pe economei 1000 euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa fiu ca unchiul meu...sa am cate o casa prin toata lumea, si ma plimb toata viata... cand in america, cand in suedia, cand in germania, cand in india.......peste tottongue

| thespy a răspuns:

Australia, Noua Zeelanda....cat mai departe de Romania...happy