| LittleLili a întrebat:

In clasa am un baiat pe care il cheama Nicolae. Ne cunoastem din clasa intai, acum suntem in a patra. De cand l-am vazut mi-a placut de el. In clasa a doua am cunoscut un baiat pe nume Tomas, si era frumos si simpatic. pana atunci, Nicolae ma placea nespus de mult si eu nu-l bagam in seama. apoi l-am cunoscut pe Tomas si am avut o relatie cu el timp de o luna. Nicolae a aflat si s-a suparat rau de tot. A devenit gelos si a zis ca nu mai am nici o sansa cu el. m-am despartit de Tomas care este acum in clasa a cinci a. A venit o fata in clasa si o cheama Catinca si l-a placut, a placut-o, si au avut o relatie. Am devenit geloasa.
Intrebarea este:
1) Cum il fac pe Nicolae sa ma placa?
2) Cum fac ca eu si cu Catinca sa fim prietene?
3) (daca nu reusesc sa il fac sa ma placa) Cum uit de elcryingcryingcrying\

Va rog sa imi raspunde-ti...crying Sunt disperata. L-am pupat de multe ori pe NIcolae pe obraz, aca tunci imi placea de el. Si acum... il iubesc!cryingcrying

Răspuns Câştigător
| Pawesome a răspuns:

Esti cam mica pentru o relatie.Ca raspuns, nu poti face pe cineva sa te placa. Sentimentele nu pot fi controlate.Stai mai mult cu el si asa ai o sansa.Cu fata acea e usor:trebuie doar sa ii faci complimente si sa stai pe langa ea (desi depinde si de comportament) si ultima intrebare:Nu poti.Adica nu poti uita de cineva pe care l-ai placut cu adevarat. Sper ca te-am ajutat
P.Sbig grinaca chiar iti place de el spune-i, s-ar putea sa te placa inca.

| LittleLili explică (pentru Pawesome):

Mersi. m-ai ajutat asa si asa:*

| Pawesome a răspuns (pentru LittleLili):

Incearca sa ii faci pe plac baiatului dar ai grija ca unii baietii se folosesc de asta si nu merita

| LittleLili explică (pentru Pawesome):

Astazi mi-a spus ca ma place.
si a zis ca vrea sa fim impreuna. uraaaaaaaaaaahappyhappyhappy:*:*:*:*:*:*

| Pawesome a răspuns (pentru LittleLili):

Ma bucur pentru tine

5 răspunsuri:
| 4K985TY a răspuns:

1.Eu cred ca trebuie sa faci fix asa cum a proce dat cu tine Nicolae apoi el o sa te iubeasca. 2.Mergi la ea si spune ca nu iti mai place de Nicolae spune cuvintele urmatoare-asculta catinca de ce un baiat stupid ca nicole o sa ne incurce sa fim prietene esti de acord? 3.Intilnestete cu alt baiat dar cred ca e imposibil sa il uiti. Daca iti merge ceva imi spui.Ok?