| simovacariu a întrebat:

In clasa la mine baietii nu comunica cu fetele.Sunt formate grupuri numai de baieti si numai de fete.Baietii nu le baga in seama pe fete si fetele nu ii baga in seama pe baieti.Am nevoie de niste solutii.Cine ma ajuta si pe mine?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai poti tu sa preiei initiativa, propune sa faceti diferite jocuri si activitati impreuna, vorbeste cu fetele si mergeti si abordati baietii ca e frumos sa fie comunicare si intelegere intre fete si baieti, e aiurea sa stati asa separati, ar trebui sa fiti uniti si sa nu fiti formati pe grupuri, sa fiti un singur grup unit, asa e frumos...eu zic ca daca ei nu vb cu voi fetele, vorbiti voi cu ei si asa incetul cu incetul poate isi vor da si ei drumul sa comunice cu voi cat mai mult, bafta!

| Eu4EverX a răspuns:

In ce clasa esti?

Ai putea sa incerci sa iti faci un prieten(baiat) in clasa si sa comunici cu el sa incerci sa le faci si pe colegele tale sa comunice cu el si dup aceia cu toti baietiiwinking

| Aly07 a răspuns:

Pai depinde cum sunt baietii poate au figuri prea mari in cap sau poate sunt prea timizi sa vorbeasca cu fetele.Aici fetele nu prea au ce sa faca decat sa incercati sa-i bagati voi in seama si asa se vor simti "doriti" si vor incepe sa comunice(asta va merge daca baietii sunt timizi, daca nu figurile se pot scoate din cap intr-un anumit fel, cu figuri si mai mari ) Sper sa mearga, succes.

| Marcelino a răspuns:

Puteti juca unele jocuri comune, si indeamna-ti colegii/colegele sa comunice cu partea opusa cum ar fi despre scoala pasiuni.Gasiti puncte comune... Baftahappy

| simovacariu explică:

Am 14 ani.Nu se intampla cu toti baietii asa, dar majoritatea asa fac.

Răspuns utilizator avertizat
| honeygirl a răspuns:

Da pai ce sunteti salbatici?laughing

| bunicuta55 a răspuns:

Posibil sa fie timiditatea varstei.incearca un bal mascat, muzica si dansul (cu masca)pot sparge bariere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu fetele si luati initiativa happy daca nu lasa... cui ii trebuie baieti?laughing
Mult succeskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa gasesc pe baiatul alex magerusan din clasa 3 muzic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa-l caut pe alex magerusan din clasa 3 muzica e un baiat extraordinar de frumos.ma ajutati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu draga tiasi spune sa taci pentru ca alex magherusan vorbeste cu mine in ce clasa esti in clasa 3 muzica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok. Ce naiba e asta...cu alex-nu-stiu-cum?