| diaandrea a întrebat:

In data de 2 aprilie 2015 am avut pe chilot ceva maroniu inchis care a durat pana in4. a fost prima mea menstruatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Discuta cu mama ta deoarece ea estecea care iti va explica despre ce este vorba si in cazul in care vei avea nevoie tot ea va fi aceea care iti va cumpara absorbanele necesare. S-ar putea sa fi fost primul semn ce marcheaza trecerea ta la stadiul de adolescenta.

2 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Depinde vârsta ta, dacă te-ai dezvoltat în ultima perioadă, dacă au apărut primele semne ale pubertăţii.
Te poţi informa pe net despre menstruaţie, simptome şi altele, dar mai bine ar fi să-ţi consulţi mama.
O seară bună!

| diaandrea explică:

Am 12 abia umpliniti