| nebunatica2967 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine (adica doar fetele)...
Am 14 ani si jumatate, august fac 15 si mi a venit pentru prima oara ciclul.
Adica eu asa cred. Azi de dimineata am gasit pe chilot o cantitate destul de mare de "ceva"maroniu inchis.
Deci, mi a venit ciclul? Si daca da ce sa fac in continuare?
La ce sa ma astept!

Răspuns Câştigător
| Papusik a răspuns:

Pai daca ti-a venit menstruatia.
Ar fi normal sa te speli bine cu apa caldutza si muult sapun si apoi sa-ti pui un absorbant, always sunt cele mai bune, de preferat sa-l schimbi la un interval de 4-6 ore.

Succees

1 răspuns:
| Tinna22 a răspuns:

Poi ca sa vezi cu adevarat daca ti-a venit menstruatia asteapta pana ziua urmatoare dar foloseste si un absorbantca sa nupatezi pe pantaloni.si daca apare ceva rosu(sange) inseamna ca ti-a venit menstruatia si de acum incolo trebuie sa utilizezi absorbante ceea ce este ceva firesc si normal la varsta astawinking