| BybyBlondina a întrebat:

In februarie am facut 14 ani.Cum sa-mi conving mama sa ma lase sa merg la discoteca? plss help me...

Răspuns Câştigător
| Aηηy a răspuns:

Poate ca mama ta nu te lasa sa mergi la discoteca si cu atat mai mult singura. Daca ai frati sau surori mai mari sau priteni/e spune`i ca mergi cu ei/ele ca sa nu ii fie teama ca mergi singura si ca ti se va intampla ceva. Iti zic ca daca mergi singura, prima data cand intri in discoteca toti se vor uita ciudat la tine... Promite`i ceva in schimb si poate te lasa. Incearca sa-i explici ca poti sa ai grjia de tine singura si ca ai nevoie de putina libertate, distractie... ca si ea cand era de varsta ta facea la fel si poate merge. Bafta :*

4 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Spune-i ca multi copii de varsta ta merg si ai vrea sa mergi si tu, ca esti destul de mare pentru a iti purta singura de grija si ca nu vei vorbii cu necunoscuti etc.Insa mie 14 ani nu mi se pare o varsta potrivita pentru a merge la discotecathinking

| mrrry a răspuns:

Poi. ii prezinti persoanele cu care vrei sa mergihappy
Sau ii zici sa te lase cu diferite okzii precum ziua prietenilor sau a ta de Craciun d 8 martie, etchappy si apoi dk vede ca nu ti se intampla nimic o sa te las mai desshappy
Eu asa i-am convins p ai meibig grin

| tania77 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i castigi increderea, daca ai cumva o ruda verisoara verisor sau chiar sora sau frate propunele lor sa vb ei cu mama ta si sa mearga unul din ei cu tine la discoteca sa fie protectorul sau protectoarea ta, nu ca sa te sufoce sa nu te poti distra mai mult pentru. a o linisti pe mama ta ca nu esti singura si inca un pont e daca o sa te lase nu depasi ora la care iti spune sa vi acasa asa i castigi increderea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cu cine vrei sa te duci. Spune-i unui verisor, fratelui (oricum, sa fie cineva de incredere) sa te insoteasca la discoteca. Dar mai depinde si de notele de la scoala. Daca ai fi un copil exemplu, sigur te-ar lasa sa te duci.Asa ca incearca sa indrepti notele de la scoala (daca este necesar) si asculta de parinti cel putin o saptamana fara sa ii superi (chiar functioneaza).
Sper ca te-am putut ajuta.