| anonim_4396 a întrebat:

În funcție de ce aspecte percepeți o persoană ca fiind proastă? Poate exista, de exemplu, o persoană cultă, dar care să fie catalogată drept proastă?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cu doctorat dar nu știe regula de trei simplă. Nu mă refer la Veorica, am mai cunoscut eu altele.
Talentată și tare-n tată.

| Sofer a răspuns:

Atunci când nu știe sa scrie sau nu reușește sa memoreze ceva.

| ancaval a răspuns:

O persoană cultă o să fie catalogată proastă DOAR de o persoană cu frustrări.

Un om prost NU prea gândește, aruncă vorbele și atât, o ține pe a lui orice ar fi, nu crede în nimic, comentează, se ceartă, etc.