| croissant a întrebat:

Percepeti singuratatea ca fiind un defect?

Răspuns Câştigător
| gogu220 a răspuns:

Nu e un defect e un handicap.
Dumnezeu ne-a lăsat pereche tocmai pentru a nu fi singuri.
Singurătatea este explicaţia lipsei de comunicare.
Dacă mii de ani la anumită vârstă oameni mergeau peste munţi şi văi la horă, şi destul de repede după aceea formau o familie, în zilele internetului avem sute de prieteni într-o listă virtuală, teoretic conversăm mai uşor dar comunicăm mai greoi.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu. Fiecare sa stea cum se simte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fii singur, e una.
Insa a simti singuratate adevarata cu siguranta nu e fain. E un defect.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu. De altfel, singuratatea e bff-ul meu. laughing

| ThyDoom a răspuns:

Nu. Mai degrabă o binecuvântare. Numai în singurătate poți fi tu însuți. Numai acolo te regăsești. De aceea relațiile dintre oameni sunt atât de slabe.

| Yunnochan a răspuns:

Percep singurătatea ca fiind cel mai bun prieten al meu, care de altfel, mă disperă zi de zi. happy