| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu apocalipsa. Chiar vine?;-s
Eu nu cred in asa ceva, dar deja oamenii exagereaza.
Fundaa! happy

Răspuns Câştigător
| TheKKosmyyn a răspuns:

Salut. Crede-ma chiar nu o sa vina. Astia' de la TV nu stiu ce sa mai inventeze sa fac bani si reyting. Si in plus Dumnezeu va tine planeta, are grija de noi. Asta mi-a zis-o profa de religie.=]]] Dar asa si e. Apolalipsa asta a venit de vreo 1 000 de ori de cand e Planeta.Minciuna.Bafta.

13 răspunsuri:
| Pufulete8682 a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim cand vine apocalipsa. Daca vine, aste e, dar nu va veni, deci chill.

| Hieer a răspuns:

Pana acum zicea ca vrine vreo 5 apocalipse..si uite ca toata lumea este in viata. Nu suntem morti. Daca credem in Dumnezeu, nu ne va mai fii frica ca vine apocalipsa. Stai linistita!

| tpuforyou a răspuns:

Iti este frica de moarte! >?

| Commapoint a răspuns (pentru tpuforyou):

ăăăă, da, foarte frică. Sunt credincioasă, cred in Dumnezeu si nu m-am lasat dusă de viciile din ziua de azi, cum ar fi droguri, tigari, bautură si alte cele. Mi-e frică pentru ca as vrea să-mi trăiesc viata.

| Ghost89 a răspuns:

Nu cred asa ceva. eu pe 21 decembrie 2012 voi fi afara in curte, cu o bere cu lamaie in mana si voi privi cerul, sa rad de inca o mare minciuna! big grin

| Roxana121 a răspuns (pentru Ghost89):

Ideie bunabig grin mai oamenii buni bucurati-va de fiecare clipa din viata voastra, cu bune cu rele viata e frumoasa, Faceti bine, ajutativa unii pe altii, credeti in DUMNEZEU si nu va lasti amajiti de minciunosi, care se imbogatesc pe astfel de inventari.Fiti optimisti.

| Ghost89 a răspuns:

S-a calculat data exacta a sfarsitului lumii: 13.13.13

| Commapoint a răspuns:

Multumesc pentru răspunsuri. Stiu că au spus de multe ori ca vine apocalipsa, dar de data asta toti exagereaza. S-a facut chiar si un site in care se numara orele pana la moarte O_O, prea banal. Ma rog, acum ma simt mai bine că mi-ati explicat : D.

| Chiorix a răspuns:

Nu,nu vine.De cate ori n-au zis că vine şi tot n-a venit.Inventează pentru bani.

| biancadinu99 a răspuns:

Nu prea cred! De cate ori a spus ca vine, ca vine. Si uitene pe toti aici vii, si nu am patit nimic! Presupun ca cei care au inventat asta au avut ceva de castigat! big grin

| JustMeeLebee a răspuns:

Nu este nimic adevarat. Poti sa te lamuresti singur din Matei 24:36-44
36.Despre ziua aceea si despre ceasul acela, nu stie nimeni : nici ingerul din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatal.
37.Cum s-a intamplat in zilele lui Noe, aidoma se va intampla si la venirea Fiului omului.
38.In adevar, cum era in zilele dinainte de potop, cand mancau si beau, se insurau si maritau, pana in ziua cand a intrat Noe in corabie,
39. si n-au stiut nimic, pana cand a venit potopul si i-a luat pe toti, tot asa va fi si la venirea Fiului omului.
40. Atunci, din doi barbati care vorfi la camp, unul va fi luat si altul va fi lasat.
41. Din doua femei care vor macina la moara, una va fi luat si alta va fi lasata.
42.Vegheati dar pentru ca nu stiti in ce zi va veni Domnul vostru.
43. Sa stiti ca, daca ar sti stapanul casei la ce straja din noapte va veni hotul, ar veghea si n-ar lasa sa-i sparga casa.
44. Deaceea, si voi fiti gata; caci Fiul omului va veni in ceasul in care nu va ganditi.
Sper ca am fost de ajutor si sper sa-ti da-i singura seama. Oricum daca ar fi adevarat ce zic oamenii ce fac ei pentru a fi salvati? Nimic.

| Nicoleta_D_Andreea_1998 a răspuns:

Nu-i adevarat, nu stiu ce minciuni sa mai inventeze.

| andreyutssa a răspuns:

Astia inventeaza pentru bani, pentru ca apare anuntul la televizor, oamenii privesc si asa face bani omu`..in ziua de azii oamenii ar face orice pentru bani oh go on