| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

In legatura cu filmul ''JOKER''.Am vazut o teorie in comentarii si mi-a ramas gandul la ea.Atunci cand il arata la final in azilul de nebuni si vorbeste cu psihologul, in acel comentariu scria ca scena respectiva s-ar petrece in viitor unde Bruce Wayne deja e Batman si ca atunci cand joker radea si i-a spus psihologului ca se gandea la o gluma, se gandea de fapt ca datorita lui a luat ''nastere'' batman, ca el l-a creat pe batman.Voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de scena aia dar filmul ala m-a marcat sa zic asa. M-am regasit in multe chestii aratate acolo doar ca nu fix ca in film, adica nu fac terapie la psiholog, nu iau pastile sau chestii din astea intelegi tu... dar filmul ala "m-a nimerit" la destul de multe aspecte

| CelCareRamaneInUrma explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Si pe mine m-a marcat oarecum, pentru ca si de mine se facea misto in scoala si chestii de genu, filmu cred ca doar a vrut sa arate realitatea in care traim si nu cred ca instiga la violenta asa cum au spus altii, cel putin in mod direct.Adica da, realitatea asta poate instiga la violenta pentru ca nu traim intr-o utopie, dar filmul doar a vrut s-o arate asa cum e sau cel putin a vrut sa arate partea urata pe care multi nu o vad sau nu vor s-o vada.Acum ramane la interpretarea fiecaruia