| antonella_5557 a întrebat:

In legatura cu o intrebare anterioara pe care am pus-o, despre faptul ca imi place un baiat despre care am aflat ca consuma droguri as vrea sa adaug faptul ca desii ma place si il plac nu santem in relatii bune deocamdata si nu stiu cum sa il ajut daca nici macar nu prea vorbesc cu el, daca as vorbii cu el probabil ca i va parea ciudat faptul ca tocmai eu vreau sa l ajut si nu stiu ce sa i spun despre acest lucru...ar mai fi faptul ca deja se aud zvonuri prin scoala chiar de la cei pe care i considera prieteni si daca ajunge povestea la director poate o sa aiba probleme.Habar nu am ce sa fac si hum sa il ajut

3 răspunsuri:
| Bybyloy[:x] a răspuns:

Sal:*.

Deci ia-l usor! Incearca sa vb despre lucruri minore cu el.
ex:"Sal.cmf? Cum o mai duci?"
Asta la inceput fiindca daca il intrebi de la inceput despre ce s-a intamplat cu el, despre zvonurile care se aud in scoala, sigur va crede altceva despre tine si sigu nu-ti va raspunde.Probabil ca toti il intreaba daca e adevarat, daca nu stiu cehappy...
Incearca sa te apropii de el.Incet.Iar apoi sa incerci sa faci ceva pentru el si sa il convingi sa se lase de acele obiceiuri.
Sau poate are un grup de prieteni care il incurajeaza sa consume draguri si atunci vei trebui sa-l ajuti.Sa-si faca at grup de prietenii.
Totul e sa te apropii de el!happy.

Suces!:*. Sper sa reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa fii un caracter puternic sa reusesti. Dar daca da-i inapoi spunind ca nu stii nu cred ca poti.In momentul cind constiinta iti spune ca trebuie salvat cineva nu ai timp sa te gindesti ci acctionezi. Daca stateam si ma gindeam cind o fata se ineca acum era in mod sigur oale si ulcele dar are un copil.

| 1qjan a răspuns:

Auzi chiar are nevoie de o vorba buna... dar sa stii... ca acel baiat care a consumat droguri e mult mai matur, ai sa-ti dai seama mai tzwinking