| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot intra intr-o conversatie cu o fata cu care n-am vorbit niciodata? Este mai retrasa, nu prea vorbeste cu baietii, desii ii place fotbalul. Nu conversatii de-alea patetice gen " ce film iti place? " "care-i melodia preferata "... Am mai avut relatii, nu sunt rusinos, dar cu ea chiar nu stiu ce as putea vorbii.

Răspuns Câştigător
| Lavinia1 a răspuns:

"Abordare directa, asa e cel mai bine, te duci si ii spui ca ai vazut-o si ca iti place de ea, direct."Sunt perfect de acord totusi ai grija, nu ii cere un raspuns imediat(daca acepta nu sari cu sarutul franch din prima asteapta un timp, pana ai sa vezi ca se comporta mai tandru ca de obicei). Descrierea ta mi se potriveste asa ca imi poti urma sfatul cu incredere. Bafta!

| S3D4n a răspuns (pentru Lavinia1):

Mama frate cred ca ai peste 60.000 de fete de sti ce sa faci :o.

5 răspunsuri:
| Prapacea a răspuns:

Dacă nu ești rușinos e foarte simplu
O întrebi dacă îi place fotbalul, ea o să răspundă "da îmi place" și atunci îi spui "și mie, nu vrei să ne Fu-tem?"

N fi copilaș dacă e mai retrasă nu înseamna neapărat că este și timidă, salut-o, întreab-o ce mai face, incearcă să o cunoști și să va găsiți interese comune. Dacă nu există o serie de subiecte care să vă intereseze pe amândoi o posibilă relație între voi doi se va naște moartă.

| 220V a răspuns:

Te duci la ea cu o abordare directa, asa e cel mai bine, te duci si ii spui ca ai vazut-o si ca iti place de ea, ii spui direct. Apoi o sa vezi ce raspuns iti da, parerea mea e ca asa ii cel mai bine, fetelor serioase le place sa le spui in fata ca iti place de ele

| Berr_Teddy_1994 a răspuns:

Depinde ce gen de persoana e,adica daca e mai fitoasa si sta numai cu fetele sau e mai rusinoasa. Daca e mai fitoasa e simplu; o iei direct cu un buna as vrea sa discutam la un suc. Daca e mai rusinoasa e cam nasol, o poti lua usor cu ceva de genunerduna, te-am tot vazut pe aici si daca vrei sa iesim la o plimbare in parc.Acolo normal ca o sa-i cumperi o floare de preferat trandafir e mai elegant si mai frumos si in parc un suc sau o inghetzata sau ablele.Tot ce trebuie sa faci in ambele situatzii daca accepta invitatzie e sa fi tu insutzi si sa o ascultzi, sa nu te lauzi si sa nu dezvalui mai nimic despre tine.Cel mai important ofera-i discretzie, nu te du cu un prieten sau sa te lauzi la altii.Toti pentru unu si unu pentru toti.Frate TPU iti urez BAFTA!

| bodystf a răspuns:

Sunt de acord cu 220V...