| costin95 a întrebat:

In liceu la mine este o fata foarte frumoasa, si pe parcurs am descoperit ca este si foarte dezghetata si super inteligenta. Ceea ce m-a atras cel mai mult la ea, pana sa o cunosc, au fost ochii care pur si simplu emanau un aer de bunatate si totodata o faceau mai misterioasa. Recent, am intrat in vorba cu ea, desigur, cu ajutorul retelelor de socializare. Pur si simplu am vorbit ore in sir, ea spunandu-mi ca de cand m-a vazut prima oara si-a dat seama dupa ochii mei ca-s o persoana buna, etc... aproape ca si parerea mea despre ea. Ceea ce ma intriga este faptul ca absolut tot ce ziceam eu sau ea era un lucru pe care il avem in comun, pana si "apucaturile" sunt la fel, foarte multe lucruri pe care le-am zis eu sau le-a zis ea urma sa le zica unul din noi exact in momentul ala. Practic, gandim la fel si e destul de ciudat. Vorbind cu ea simteam ca vorbesc cu mine insumi. Credeti ca ar putea fi o relatie intre noi sau sa ma limitez doar la o prietenie buna avand in vedere ca suntem foarte asemanatori. Sa fie acel suflet pereche pe care si-l cauta omul toata viata dar nu multi ajung sa-l gaseasca?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Salut.
Da,e o pisbil să fiți foarte compatibili, însă, de obicei când două persoane se plac au tendința de a se imita. Sigur s-a mai strecurat o minciunică mică pe acolo cum că ea a făcut ceva le fel ca tine ș.a. doar pentru a te atrage. Așa mai sunt fetele, chiar și eu am făcut asta în viața mea de până cum. Părerea mea este că te place și eu aș zice să nu renunți la ea, află mai multe și cunoaște-o. Fii atent cum se comportă și cu alte persoane, asta arată cum e ea de fapt și orice altă persoană. Nu fii prea băgăcios, invit-o la un suc, în parc ceva, să vorbiți și dacă o placi îi poți spune asta peste o săptămână sau mai mult timp. ( Fetele urăsc să fie presate, mai ales când un băiat se bagă pe sub pielea lor, că o place etc. aceasta necunoscând prea bine acea persoană ).
Eu îți urez baftă, iar ea dacă a fost deschisă și ți-a spus multe lucruri despre ea, ați povestit, ați râs, poate ți-a făcut și complimente cu siguranță vrea să se apropie mai mult de tine.
Baftă, fundă?

| costin95 explică (pentru NH4OH):

Singura problema este ca ea are prieten. I-am si spus ca desi vorbesc cu ea de foarte putin timp, o cunosc "de-o viata" si ea mi-a raspuns la fel. Are o relatie frumoasa si m-as simti super nasol sa stric asta doar ca ea sa fie cu mine.

| costin95 explică (pentru costin95):

Si nu stiu de ce am spus problema, ma bucur pentru ea ca este indragostita si iubeste pe cineva si nu vreau sa ma bag pe sub pielea ei si s-o fac sa nu stie ce vrea pentru ca stiu sa fac o persoana sa ma placa. O sa ii spun chestia asta si o sa incerc sa raresc momentele in care vorbesc cu ea doar pentru a nu-i face rau.

| NH4OH a răspuns (pentru costin95):

Hm. fii sigur că relația lor nu va ține o veșnicie atâta timp cât este prietenă cu o persoană așa bună ca tine + că aveți multe în comun și altele.

7 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Se vede că vă completați din ceea ce zici tu, dar îți propun să lași lucrurile să decurgă de la sine. Eu sper ca totul să fie bine și să te bucuri de ceea ce va fi.
Puteți să continuați să vă cunoașteți, iar după aceea decizia vă aparține.
O zi plăcută să ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce simți, poate vei fi surprins de răspuns. poate simte și ea ceva. dacă nu, îndepărtează-te. altfel te atașezi și va fi mai greu.

| costin95 explică (pentru anonim_4396):

Nu ii pot spune acum. Oricum, cred ca si-a dat seama dar ea are prieten si e fericita si nu vreau sa stric asta.

| Armenianeek a răspuns:

Cel mai posibil. Eventual ataseaza-te mult mai tare de ea. Prima oara fiti amici si daca sunteti pe aceeasi lungime de unda incercati o relatie. Daca nu merge limitati-va la prieteni.
Sper ca te-am ajutat si mult succes, pusi :*:*