| thomasshelby a întrebat:

Buna, cum pot face o fata sa sufere foarte tare, stiu stiu suna ciudat ce spun dar daca o sa ascultati ce spun poate o sa intelegeti. Acum aproape doi ani am cunoscut o fata, in vara aceasta eram cu niste baieti prin oras cand o vad si pe ea, o salut si imi vad de drumul meu, cand ajung acasa ma trezesc cu un mesaj de la ea in care ma intreba cum il cheama pe blondul ala din grup sa il numim Y, ii dau conturile pe retele de socializare ea imi multumeste cand peste vreo saptamana imi spune Y ca este impreuna cu ea, el nu prea o voia dar nu am zis nimic, pe la sfarsitul verii cand faceau doua luni in timp ce ieseam de la dus vad delefonul cum suna cu tone de notificari de la ea cum imi spunea ca s-au desparitit acum o ora si ca a blocat-o peste tot si daca nu vreau sa vorbesc eu cu el sa il iau cu vrajeala, sa il descos sa aflu de ce s-a despartit de ea se punea si in genunchi in fata mea atunci. Il iau eu cu vrajeala si acesta imi spune "frate ce era sa fac, nu o iubeam mai bine asa". Prima data nu am vrut sa ii trimit asta ca o faceam sa sufere foarte tare dar cum insista si mi-a spus ca de o ora plange am trimis ce am vorbit cu el, ei, am riscat puteam sa imi pierd prietenii. La cateva secunde dupa ce am trimis conversatia cred ca a facut o criza "DECI EL NICI NU M-A IUBEA?" SI EU CARE IL IUBEAM ATAT DE MULT DE CE FIX EU CU CE AM GRESIT? ". Am incercat sa o incurajez cat de cat. A doua zi cand o vad arata oribil, plansa, cu ochii cat cepele semne ca a plans pana dimineata. Noi ne-am apropiat foarte mult, mai mult eu de ea, dar facuse o faza naspa si-a facut ziua si l-a invitat pe baiatul asta iar pe mine nu, am zis sa o iert dar incepusem sa o plac vorbind zilnic cu ea pana pe 20 ale lunii cand facuse o gluma spunandu-i numele lui tata. Eu o intreb de unde il stie, razand atunci sterge mesajele rapid si imi zice pe cine sa stie (ma luase de prost aici) o intreb cine ti-a zis cum il cheama pe tata, ea imi trimite tone de emoji cum rade si o intreb ce are. E ok ea imi zice, hai gata ca ma enervezi, ei bine de aici pana in prezent nu mi-a raspuns la nici un mesaj, iar asta m-a intristat foarte tarem am inceput sa ascult muzica trista de la (xtententation Lil Peep si Post Malone) si am revenit la un vechi obicei pe care il dadusem uitarii de aproape doi ani, FUMATUL, am fumat toata clasa a 8a si jumate din a 9a. Cei ce zic ca sunt dependenti nu vor sa se lase, daca vrei pur si simplu te lasi, asta asa un apropo. Iar de aproape doua saptamani o tin asa pe fumat si muzica trista, eu nu sufar atat de mult pentru ea, sufar ca pur si simplu si-a batut joc de mine si doar m-a folosit crying acum imi doresc sa ma razbun pe ea sa o faca sa simta din nou ce simt eu de doua saptamani.

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Ceea mai mare razbunare a ta pentru ea, sa o faci sa sufere, e ca de acum tu sa ai succes in viata si sa o ignori.Sa muncesti cel mai mult la tine.Sa tragi acum de tine, sa bagi sala, sa faci ceva cu viata ta si sa o ignori mereu si mereu.Arunca toate melodiile triste si fa ceva cu viata ta.Asa faci un om sa sufere, sa ai succes mai mult decat el, si mai ales in ciuda a tot ce ti-a facut tu sa ii zambesti mereu in fata.Asta ar fi cea mai mare razbunare a ta, si o sa sufere enorm crede-ma.

| thomasshelby explică (pentru NarcisIfrim):

Am bagat la cap tot ce mi-ai spus de aseara am incetat sa ascult muzica trista si cei drept nu mai sunt asa trist am inlocuit muzica trista cu muzica motivationala, iar azi am facut prima mea zii de sala vreau sa ma tin cel putin jumatate de an, am ambitie in mine poate chiar un an, imi voi lasa si parul lung in tot capul zici ca sunt o oaie laughing acum dar in jumatate de an voi arata foarte bine, nu mai vreau sa o fac sa sufere a suferit destul dupa baiatul asta devil, ma voi lasa si de fumat exact ca acum doi ani dar momentan cand mai imi fac un flashback naspa cu ea ma face sa uit pe moment.

| NarcisIfrim a răspuns (pentru thomasshelby):

Gandirea ta sa fie asa,ce ii placea iei,sau nu ii placea fa invers.
II placea parul lung,tine l scurt, il placea ca esti skinny, tu baga sala, ii placea cu barba, tu da o jos.Fa exact totul pe dos.

| thomasshelby explică (pentru NarcisIfrim):

Nu ii plac baietii cu par lung

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Trebuie să înțelegi că având o relație intr-o situatie de genul nu e bine.Degeaba încerci tu sa fi prieten cu ea, sa stai in preajma ei ca mai mult te va răni indiferentă ei, modul în care te foloseste sau faptul că o vezi umblând cu altii.
Decat sa suferi mai tare in timp, sa pici de prost sau sa faci doamne fereste o prostie mai bine ai ignora-o.Mai bine daca tot vrei sa iti faci o relație sa iti cauti o fata dinafară anturajului vostru, o fata cuminte, la locul ei care sa te paleacă pe tine asa cum esti, nu se te foloseasca sa ajunga la x sau y.
Acuma încă poate esti mai tinerel, dar sa stii ca si relatiile adolescentine te pot afecta in timp si te pot face sa iti formezi o parere gresita despre femei sau relații.
Asa ca, indeparteazate de ea si cauta in alta parte.

| anonimg a răspuns:

Citește cartea "Iubește inteligent" și atunci vei avea o mică idee despre cum trebuie să stea lucrurile într-o relație:
https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent

| LaylaYvette a răspuns:

Daca te mai ții legat de ea, o s-o enervezi mai degraba decat s-o faci sa sufere. Cea mai dureroasa chestie pe care i-o poti face unei fete este sa o ignori. Dar ai grija, cand o vei ignora, va veni ea la tine, dar nu va veni pentru ca ține la tine, va veni pentru atentia ta. Adevarul este ca n-o s-o poti avea niciodata indiferent de ce ai face. Inlocuieste-o!