| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred... Este vorba despre un baiat, suntem doar amici. Am iesit de cateva ori in oras, la un suc, doar ca face cateva lucruri care ma deranjeaza. In primul rand, a fost o perioada cand nu am vorbit nimic 3 luni (nu m-a intrebat nici macar ce mai fac), si a fost si alta perioada in care imi scria zilnic... Alt lucru care ma deranjeaza la el este faptul ca a inceput sa adauge colegele mele de clasa, in lista lui de facebook (ce ar trebui sa inteleg, ca nu sunt suficienta pentru el?). In rest se comporta foarte frumos, face glume, se uita la mine cand nu sunt atenta, cateodata tine mana pe spatele meu. Dar ce sa fac, ca sa nu mai repete greselile? Am incercat 'sa-i dau o intalnire' dar m-a refuzat, apoi m-a invitat el in oras. Dar nu pot sa-i spun lucrurile astea in fata, pentru ca sigur l-ar deranja, si nu vreau sa-l pierd. Astept sfaturile voastre. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| SpankyAG a răspuns:

Daca el te place poate sa adauge toate colegele tale din clasa in lista lui de Facebook.El tot pe tine te va placea... Nu ar trebui sa te deranjeze faptul ca isi adauga colegele in lista de FB. Sfatul meu e sa ii spui ce simti pentru el.

3 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

La partea cu : ''a adaugat si alte colege de clasa in lista lui de facebook...'' cred ca asta nu inseamna ca e mai mult interesat de ele decat de tine, si nu ar avea rost sa fii geloasa din aceasta cauza.
In rest nu stiu.

| Begin101010 a răspuns:

Cred ca nu e nevoie sa faci panica, dupa cum am inteles este un baiat de treaba, chiar daca nu-ti scria o perioada n-are nimic, ai incercat sa-l intrebi despre asta? nu cred ca s-ar supara..In legatura ca a inceput sa adauge colegele tale de clasa, in lista lui de facebook sa stii ca nu e nimic in asta.)n-are rost sa fii geloasa pentru asa ceva, sint lucruri mult mai serioase.
Daca as fi in locul tau, as face tot aceea ce a facut si el cu tine, sa stii ca ar putea sa mearga. Sper ca te-am ajutat!

| IceCreamDoll a răspuns (pentru Begin101010):

Si ce as putea sa il intreb? De ce nu imi scrii luni la rand? happy Eu sunt tipul de fata mai timida, si mi-e greu sa ma exprim, chiar si in scris.