| VictoriaBatir a întrebat:

In scolile gimnaziale din Romania,este nevoie de uniforma?
Dar in Scoala Gimnaziala numarul 80, vreau sa ma transfer din alta tara si vreau sa stiu cum e

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Depinde de școală.
În unele este impusă o uniformă, în altele nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai sincer si eu in generala am avut o vesta gri drept uniforma..majoritatea scolilor au ceva reprezentativ (ecuson, vesta, cravata) dar de obicei noi nu le purtam (decat la orele de chimie rolling on the floor) )

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, pot sa spun ca in 60% din scolile din Romania nu se mai respecta uniforma scolara. Acum depinde de directorul scolii.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Depinde mult de scoala. De exemplu, la mine era impusa o uniforma (blugi + camasa albastra + cravata scolii), iar daca nu o purtai, iti puneau profii absente.

| 18Marius a răspuns:

Asta depinde de scoala