| roxana0934 a întrebat:

In seara asta am vorbit la telefon cu o fosta prietena cu care m-am certat un an. dupa ce ne-am contrazis prin mesaje si putin la telefon...am dat-o in altele.gen "ce mai faci"? "cum e viata ta?"..chestii de genul..si la sf mi-a zis de 2 ori ca mai vorbim..acum eu sunt foarte nedumerita. sa ii dau un mesaj/sa o sun in urmatoarele zile?happy

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa comunicati, nu sa va certati. Sa spuna fiecare ce are de spus intr-un mod cat se poate de calm si matur. Sa tina fiecare cont de ceea ce i se spune ca deranjeaza si sa isi recunoasca partea de vina, urmata de scuzele de rigoare. De acolo va puteti continua prietenia daca asta simtiti.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu-i exclusa o impacare intre voi, tine legatura cu ea de cate ori ai ocazia indiferent ca o suni, ii dai mesaj sau va intalniti

| Christian826 a răspuns:

Dai un mesaj candva cand stii ca nu are asa multe traba si nu ai nici tu

| roxana0934 explică (pentru Christian826):

Nu ii stiu programul din moment ce nu am mai vb cu ea un an...

| Christian826 a răspuns:

Dai un mesaj ori suni si vorbiti oricum o sa spuna daca are timp sau nu