| monaemona14 a întrebat:

In urma cu cateva luni prietenul meu a murit intr-un accident de masina.de o saptamana il visez continuu. iar mama vrea sa merg la psiholog sa-l pot uita definitiv. dar eu nu vreau. ce as putea sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| LauraMarshall a răspuns:

O situatie extrem de grea. sper sa nu ma confrunt niciodata cu asta.Este evident ca inca te gandesti la el si il ai in suflet... poate ca mama ta are putina dreptate sa mergi la psiholog, nu sunt de acord cu ideea sa il uiti ci sa te duci ca sa te impaci cu ideea asta ca el nu mai este si sa iti fie mai usor. Daca te duci la psiholog nu inseamna ca esti nebuna ci doar ai nevoie de putin ajutor.Chestia asta poate functiona, daca nu functioneaza incearca o perioada sa iti petreci mai mult timp cu prietenii sau intr-o zi incearca sa renunti la lucrurile care te legau de el.Retine nu trebuie sa il uiti neaparat pentru ca e evident ca e greu ci doar sa fi mai impacata cu tine sa te gandesti ca el ar vrea sa fi fericita. Sper ca te-am ajutat:*