| NCN a întrebat:

Inca o intrebare. Diferenta intre taxidermist si taximetrist.

Răspuns Câştigător
| Gentiana a răspuns:

TAXIDERMÍST s.m. Specialist în împăierea animalelor vertebrate.

TAXIMETRÍST ~ști m. Șofer de taximetru

6 răspunsuri:
| DuuuDiiiiXXXXX a răspuns:

TAXIDERMÍST s.m. Specialist în împăierea animalelor vertebrate.
TAXIMETRÍST, -Ă, taximetriști, -ste, s. m. și f. Șofer de taximetru.

| NCN explică (pentru DuuuDiiiiXXXXX):

Da e corect dar era intrebare de cultura generala... fara dex sau altele! Daca nu ai folosit bv tie.

| DuuuDiiiiXXXXX a răspuns (pentru NCN):

Uite fara suparare dar..nu mai umpleti site-ul cu intrebari stupide. daca stiam ca ai pus intrebarea asta ca sa ne verifici noua cultura generala nici nu ma chinuiam sa-ti raspund big grin frate ce va freaca grija pe unii sa stiti daca stim sau nu ce inseamna anumite cuvintelaughing? ti-am raspuns crezand ca ai nevoie la csoala sau marog la ceva tongueumpleti site-ul cu intrebari prostesti ca nu aveti ce face :]]]]

| NCN explică (pentru DuuuDiiiiXXXXX):

E regula pentru scoala am sa specific pentru ce e intrebarea de acum.Scuze daca te.am suparat mersi de raspuns.

| DuuuDiiiiXXXXX a răspuns (pentru NCN):

Cu placere big grin Si nu m-ai suparat

| NCN explică (pentru DuuuDiiiiXXXXX):

Ok e bine atunci.