| Unicum a întrebat:

Incep cu ceea ca-mi cer scuze de categorie, insa e cea mai accesata :X

Deci, la biologie ne-o dat lucrare practica sa amenajam un lac artificial.Eu traiesc la bloc si trebuia sa merg la bunici sa-l fac si sa notez ce s-a intamplat in fiecare zi insa n-am avut timp sa fac asta. Ma poate ajuta cineva spunandu-mi pe etape ce se va intampla in fiecare zi. Lacul trebuia sa stea 4 zile in care ar fi trebuit sa apara ceva organisme si vreau sa ma ajutati in ce zi vor aparea, ce vietati si etc. Lacul acesta l-am facut abia azi si este in inaltime 1, 2m si diametrul de 1 m, am plantat cateva specii de plante ca exemplu nufar. Care ma ajuta primeste FunDa!

1 răspuns:
| Lex169 a răspuns:

Cam pan a treia zi vor incepe sa apara euglene si alte cateva micro organisme gen protozoare si cam pen a patra zi icep si cateva alge.