| Indestructible44 a întrebat:

Inrebarea asta e pentru cei ciudati de lumea asta:Cu voi cum se comporta lumea? Sunteti batjocoriti? Sunteti exclusi? Sau va simtiti singuri?

6 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Ce inseamna a fi ciudat pentru tine? Intr-o lume in care nebunia este normalitate, cei normali sunt vazuti ca nebuni.

| Indestructible44 explică (pentru HueyFreeman):

Ciudat 'diferit'de restul lumii, exclus

| HueyFreeman a răspuns (pentru Indestructible44):

Daca a fi diferit inseamna ciudat atunci nu vreau sa traiesc intr-o astfel de lume, unde toti sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă sunt batjocorită,înseamnă că am valoare!
Cum să se comporte lumea,cu invidie,veşnică critică,te vorbeşte mereu de rău,în afară de să scoată poveşti aşa în neştire,altceva n-au de făcut.
Cine-i bagă în seamă,dă-i d!
Cine mă respectă aşa cum sunt,îi bine,cine nu iar îi bine, na aşe!
Nu mă simt singură, îl am pe Dumnezeu în inima mea, îl port în sufletul meu, cu asta nu mă simt singură nicicând.
Te pup!

| negrisor a răspuns:

Pai eu in clasa IX am fost asa putin singur vorbea lumea cu mine dar nu tot timpu pana cand a venit unu si sa luat de mine si chiar atunci in ziua acea mi-a murit bunica si m-am certat cu aimei si mi-a dat ala o palma si dupa l-am batut foarte urat si de atunci toata lumea vorbeste cu mine ma inteleg super cu ceilalti dar depinde ce oameni te exclud smug

| Sirbu_Razvan_1980 a răspuns:

Hey! Ti-am citit intrebarea si ti pot spune ca m-am obisnuit cu comportamentul lumii care ma inconjoara. In afara de prieteni (carora le multumesc ca inca mai sunt cu mine) si familie, toata lumea ma considera fie ciudat fie gay. Sunt facut ciudat pentru. ca iau note bune si... ma rog ma comport un pic mai excentric dar asta e vina mea. Sunt facut gay pentru ca stau numai cu fetele si nu ascult muzica pe care o asculta baietii care sunt vazuti drept normali. Da ok acult chestii de genul Lana Del Rey sau Ed Sheeran, si am doar 2-3 prieteni buni care sunt baieti. Nu inteleg de ce lumea crede ca-s gay doar din cauza asta. De fiecare data in scoala/ in excursii sau la alte evenimente sociale, cand mi-e lumea mai draga se trezeste unul sa ma intrebe : "auzi ba, da' tu esti gay?". Eu doar ma prefac ca nu-i inteleg si astept sa plece. Dar nu, nu ma simt singur sau exclus pentru. ca am prieteni.winking Dar nimeni nu trece prin viata fara sa fie batjocorit crede-ma happy