| HarryPotterfan a întrebat:

Instrumentul de metal pentru impins cuticule are contact direct cu sângele? Ma refer daca se pot transmite boli etc?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te referi la manichiură? Sigur că poate avea contact cu sângele, e nevoie de o simplă neatenție. De aceea toate ustensilele ar trebui sterilizate foarte bine...
Pe ale tale de acasă nu le sterilizezi, întrucât le folosești doar tu, însă când mergi la cineva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred.
Dacă totuşi nu vrei să rişti să foloseşti acel instrument aşa cum a venit din fabrică, îţi recomand atunci să-l dezinfectezi.