| anonim_4396 a întrebat:

Intai vreau sa stiu daca Canepa este interzisa de lege?

Cand m-am dus la tara am vazut la vecini mei canepa... si vroiam sa stiu. Este scumpa canepa :d

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Acea alăturare „dacă cânepa" se constituie într-o cacofonie.Adică ceva nu prea plăcut auzului și mai ales scrisului.
Cît despre cultivarea cînepei, treaba asta cu „marijuana" mi se pare o imbecilitate.
Nică a lui Ștefan a Petrei a luat de la taică-său o chelfăneală pentru că a stricat bunătate de cînepă din curtea mătușii sale Mărioara. Aia nu a pus-o la crescut pentru a fuma „marijuana" ci pentru a folosi pentru obținerea firului de cînepă pentru tors, deci pentru îmbrăcăminte.