| TeoIonela a întrebat:

Intr-o :relatie:de ce baietii sunt mai inalti decat fetele?

Răspuns Câştigător
| night_crawler a răspuns:

Baietii sunt in general mai inalti decat fetele...sincer nu mias imagina ca intr-o relatie fata sa fie mai inalta decat baiatul... pur si simplu nu e firesc...imaginativa cum ar trebui sa se ridice baiatul pe varfuri sa sarute fata laughing

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

In general...baietii sunt mai inalti decat fetele si mie mi se pare foarte normal. Fac parte din "sexul tare" si trebuie sa fie mai inalti, mai bine facuti decat noi pentru a ne putea proteja.Ar fii penibil sa fie mai slab si mai scund decat mine. x_x I don't want to seeCu siguranta multe dintre fete s-ar simtii nasol. Ei trebuie sa fie protectori...big grin

| monyk a răspuns:

Buna, mai sunt si fete mai inalte decat baietii, dar in general fata e mai mica, pentru ca baietii sunt mai mari, mai puternici, mai virtuosi, ei ca si cum ar fi superiori, pe cand atunci cand fata e mai inalta, unii baieti se simt putin penibil(nu toti), pentru ca se cred oarecum inferiori, e un sentiment de inferioritate, s-a creat aceasta impresie, ca baiatul trebuie sa fie neparat mai inalt, dar nu e chiar asa, pentru ca nu conteaza inaltimea, dar sa stii ca sunt multe cupluri in care fata e mai inalta si nu au nicio problema cu asta, depinde de gandirea fiecaruia, totusi asa ca imagine, femeia din toate timpurile era reprezentata in picturi, in diferite desene impreuna cu un barbat mai inalt, iar ea mai mica si s-a pus accent pe acest fapt, oricum intr-o relatie inaltimea nu prea conteaza, dar sincer (cel putin pentru mine), inaltimea conteaza putin, pentru ca nu stiu de ce, dar ma simt mai bine langa un baiat mai inalt, ca si cum ar fi un protector...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e regula generala.

| viatadecacatt a răspuns:

Monica si Irirolling on the floor

| marsy a răspuns:

Pentru ca fata sa se poata inkalta in ceva mai inalt. nu? pn ca barbatul de regula ar fi de dorit sa fie mai inalt. asa mai macho!

| Crs a răspuns:

Nu e chiar tot timpul asa thinking baietii sunt de obicei mai inalti decat fetele. se inalta mai mult thinking
dar nu e obligatoriu baiatul sa fie mai inalt. tongue

| yoannah a răspuns:

Idem alexlaughing

e de la eioh go on

| simoSTAR a răspuns:

Pai imagineaza-ti. un cuplu merge pe strada...si niste tipi se iau de indragostiti. ce ar trebui sa faca fata? sa apere baiatul, nu? laughing

| eeeeeeeeee a răspuns:

Sunt mai inalti si in afara relatiei, stai linistita.asa sunt ei in general, mai...inalti.

| marius_7009 a răspuns:

Cata superficialitate exista pe topicul acesta nu conteaza aspectul fizic la baietii si nici la fete...asa are tiparul societatea in care traim... un tipar vechi, imatur si sunt multe de spus.