| MonicutZZa a întrebat:

Intr-o relatie normala, in care te poti vedea cu persoana iubita oricand vrei, poti face tot felul de surprize, cadouri, etc, dar intr-o relatie la distanta cum pot face asta?
Vazandu-ne aproximativ o data pe luna, nu am cum sa-i fac cadourile si surprizele pe care le-as face in general.
Exista vreo metoda alternativa?

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Exista serviciul de curier rapid care face treaba in locul taubig grin.
Dar oricum, de cadouri se bucura doar pentru o perioada de vreme, dar un "te iubesc" ii va ramane cu siguranta in suflet, nu crezi?

12 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Nu trebuie sa ii faci cadouri neaparat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cadourile nu conteaza in mod deosebit, iar o surpriza ii poti face cand va intalniti.Nu conteaza distanta dintre voi, aceasta cimenteaza relatia, conditia este sa existe o iubire adevarata iar sentimentul sa fie reciproc.

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta, e vorba de celalalt capat al orasului, iti dai seama, si ne vedem doar la tara in vacante. Noi ne punem webcamul, ne scriem in palmi cat de mult ne iubim, radem, sau, vorbim prin mesaje, uite, eu de felul meu nu sunt d'asta sa'mi placa cadourile sau asa, si nu'mi place sa mi se ofere. Nu totul se rezuma la cadouri, crede'ma. Poate sa-ti ofere tone de cadouri si sa nu te iubeasca foarte tare, nu stiu.

| єℓєηα a răspuns:

Ei bine si eu am fost in situatia asta. Era destul de greu, insa el ma suna aproape zilnic si mai vorbeam si pe mess. Cand ne vedeam, profitam de fiecare clipa alaturi de el. Cadouri, sincer nu sunt asa necesare, decat la ocazii speciale ( ziua indrgaostitilor, zile de nastere...).

| miauu a răspuns:

Si eu am o relatie la distanta
ne vedem cand vine pe acasa.cam o data pe luna
nah...asta e
nu e nev de cadouri
mai bine ii esti fidela si il iubesti.
decat sa-i faci cadoiuri si sa te duci cu altiii

| MonicutZZa explică:

Doar Emeraude este in stare sa dea un raspuns legat de ceea ce-am intrebat eu? Ce nu intelegeti? Eu VREAU sa-i fac un cadou, o surpriza, putin imi pasa daca nu e necesar.
@psihox, eu intreb de relatii la distanta si cadouri, nu vad care e legatura cu viitorul meu copil.
@Emeraude, merci ca ai spus ceva care sa aiba treaba cu intrebarea, curierul rapid.

| thegreenalien a răspuns:

Un telefon dat la timp si cateva cuvinte frumoase pot insemna la fel de mult ca micile cadouri

| psihox a răspuns:

Daca, intr-o zi, ai ajunge mama pentru propriul copil. Va trebui sa-l lasi si pe copil sa depuna efort in viata lui, nu parintele sa rezolve totul de-a gata. Sa-l inveti pe copil si apoi sa faca si el asa. Va trebui sa aplici numeroase restricte in comportamentul copilului, chiar si cele banale. Copilul sa aiba sansa sa observe legatura dintre comportament si consecintele acestuia. De ce ai vrea sa faci mereu cadouri si surprize? Si la viitorul tau copil?

| betty08 a răspuns:

Hmm nu cred ca este neaparata nevoie de cadouri, daca persoana respectiva te iubeste si o iubesti si tu la randul tau numai conteaza cadourile si surprizele.Tot ce conteaza este ca "el" sa stie ca il iubesti, dar nu asa se dovedeste o iubire adevarata, nu prin cadouriwinking, ci prin incredere, sinceritate si pasiune tongue.Parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ile trimiti prin posta

| adina_6125 a răspuns:

Si eu am o astfel de ralatie eu sunt din mures si el e din prahova inca nu ne-am vazut niciodata ne spunem te iubesc de fiecare data cand vorbim vorbim pe mess la tel prin mesaje cu fiecare zi simt ca clipa in care il voi vedea si voi putea sa il tin de mana sa il strang in brate sa il sarut si sa ii spun te iubesc fata in fata e aproape ne iubim si asta ne face sa nu ne gadim sa ne facem nu stiu cadouri extravagante sau chair si simple sa stii ca cel mai bun cadou e sa iti vezi persoana iubita langa tine si sa fiti amandoi fericiti

| Lu0o a răspuns:

Bine, u intrebi una si ei iti raspund altceva. e adev ce au spus ei ca e mai imp un te iubesc si bla bla bla... dar si cadourile, chiar daca nu sunt necesare te lasa asa cu un zambet pe fata. indiferent de ce primesti. Pai poti sa i'l dai cand va intalniti sau prin posta.idei de cadouri? pai, practic orice. de la o cutie de ciocolata si fiecare ciocolatica sa fie invelita intr'o hartiuta pe care sa scrie ce simti u pentru el... pana la obiecte cumparate de la mag [ ceasuri, bratari, tricouri, lanturi, parfumuri, etc] si dac vr tot asa original ceva poti sa'i faci un fel de carte in care sa scrii intamplari cu voi si sa lipesti ici'colo decupaje cu voi, hmm. sper ca te'am ajutat :*