| Adina_6186 a întrebat:

Intr'o zi am iesit cu niste prieteni... si eu eram suparata...
si o venit un amic si o stat sa vorbeasca cu mine si eu aveam castiile in urechi dar nu ascultam muzica doar le tine'am asa si eu vorbeam cu el...
si dupa o venit o fata si imi spunea ceva si eu nu am auzit-o ca m-am pus sa ascult muzica si mo intrebat ceva si ii zic eu " ce? " si el mo vazut...
si so suparat... si zice ca eu cand vorbea cu mine nul ascultam...
si nu vrea sa vorbeasca cu mine sad si eu am vrut sa vb cu el sa ii cer iertare dar o zis sa il las ca il doare capu si l-am intrebat daca e suparat pe mine si o zis si da si nu...
sad
si nu stiu ce sa mai fac... pentru ca nu vrea sa ma asculte...
si cand trec pe langa el se fereste
si toata ziua am stat si am plans...

ce sa fac ajuta'tima sad plizzz

Răspuns Câştigător
| DeCe a răspuns:

Pai nu avea niciun motiv sa se supere atata timp cat si tu ai vorbit cu el. Eu nu inteleg oamenii astia care nu te lasa sa le explici, parca nu le pasa, cred si inteleg ce vor ei si gata. Of, du-te la el, chiar daca se fereste de tine si zi sa te asculte 1 min apoi nu il mai deranjezi deloc, iar atunci explica-i exact cum sta treaba si gata. Daca si dupa ce i-ai zis e tot suparat pe tine si inca se mai fereste de tine, lasa-l in pace ii va trece pentru ca tu deja ai incercat si nu mai ai ce sa faci altceva. Bafta.

3 răspunsuri:
| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Pai ai mai multe variante sad
1. poti sa rogi ceva prieteni sa ii vorbeasca frumos despre tine si in numele tau, pe urma sa iesiti toti in oras
2.ai putea sa ii trimiti un SMS sa ii explici ce s-a intamplat
3. tot printr-un SMS ai putea sa ii zici ca, cum sa poti vb cu e daca aveai muzica? deci, l-ai ascultat
3. poti sa il lasi in pace, cu timpul poate o sa-i treaca sad
4. daca tot plangi uh, asa, singura, macar sa plangi la scoala de fata cu el, dar separati de ceilalti
5. poti sa ii zici la scoala ca daca nu vrea sa te asculte si sa te inteleaga inseamna ca nu iti e prieten deci pierderea lui, pentru. ca tu nu faceai atata efort pentru. el daca nu ii erai prietena

bafta! sad

| Bulinaaaaa a răspuns:

Povesteste-i ce s-a intamplat. sh spune-i ca iti pare raw. bafta:*

| Anonimaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca sa ii ceri scuze.suna-l daca ai numarul lui. explica-i ca erai nervoasa si nu te puteai controla.ca treci printr-o perioada mai grea.si ca iti pare rau sincer si ca promiti ca nu se mai repeta.