| baby_7523 a întrebat:

Am si eu o problema. Astazi am iesit pe afara cu fetele si l-am sunat pe prietenul meu sa vina si el. A venit cu un amic de-al lui, au stat cam vreo ora cu noi si apoi amicul lui l-a intrebat daca vrea sa duca cu el sa bea o bere. Prietenul meu a acceptat si a plecat cu el fara sa ma intrebe si pe mine daca ma supar sau nu pe el. Sunt foarte suparata pe el. Prietenele mele mi-au spus sa nu il mai caut, si sa ii arat ca sunt suparata pe el. Dar nu pot... Am plans toata ziua, nu vreau sa ma despart de el, il iubesc foarte mult si el ma iubeste pe mine. Vreau sa ii dau un msg si sa ii zic ca sunt suparata pe el, dar nu stiu ce sa ii mai scriu in acel msg. Ziceti-mi ce sa ii mai zic.Ma ajutati? Dau fundita

3 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Nu il mai lega atat de mult de tine. Faptul ca a plecat cu prietenul lui, nu e motiv de despartire si nici de suparare. Sunt sigura ca el nici macar nu s-ar fi gandit ca tu te vei supara.
Asa cum tu ai prietenele tale, asa are si el prietenii lui. Tu ai fi dispusa sa renunti la prietenele tale in favoarea lui sau sa te certi cu ele? Tie ti-ar fi placut sa fii singura fata cand iesi afara, asa cum ar fi fost si el singurul baiat intre prietenele tale, daca nu ar fi venit cu prietenul lui?
Mai analizeaza si ai sa vezi ca asta nu e moti de despartire, asa ca nu ai de ce sa te temi. Pot exista motive mult mai grave.
Ar trebui sa-i spui ca te-a deranjat, dar sa nu exagerezi cu supararea.

| Choco a răspuns:

Na mare lucru ca o mers la o bere straight face c vrei s stea toata ziua in curu tau? straight face jesus are si el o viata

| AndaAndore a răspuns:

Baby, e normal sa se duca si el la o bere cu prietenii.
Dar asta nu inseamna ca daca s`a dus la bere, berea e mai importanta decat tine. Ai grija sa nu-l sufoci prea rau ca asta poate duce la despartire. Arata`i ca`l intelegi si ca nu esti suparata pe el ca a iesit cu prietenul lui si incearca sa vb cu el ca de acum inainte sa te anunte si pe tine sa nu pici prost in fata altora.
E normal sa mai iasa si cu altcineva, nu numai cu tine. Apoi o sa intervina monotonia in relatsia voastra si totu` se duce pe apa sambetei.
Incearca sa-l intelegi si pe el, ca totusi, sa nu uitam, e baiat!
Bafta! :*