| Tops a întrebat:

Intrebare: Ce inseamna: "esti un baiat dragut, talentat, inteligent, cuminte si sti sa te porti cu o fata dar eu as vrea sa ramanem prieteni deocamdata"?

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Sa o lasi repede balta! E singurul mod in care ea ar mai fi atrasa de tine, ori ar vrea sa fie cu tine ca si baiat, crede-ma ce relatie ai vrea sa ai cu ea daca tu de la inceput te lasi pus pe linia de asteptare de catre ea fata, si ea decide cand sunteti voi impreuna? Sau tu? Chiar de ar accepta odata si odata, ea ar fi baiatul in relatie, nu tu, daca accepti sa fii tratat asa. Sunt deja 2-3 saptamani, de cand vorbesti cu ea si i-ai dat de inteles ca vrei sa fii cu ea
Va cunoasteti de ceva timp te stie cum esti cu adevarat ce spune cel de mai sus, prima varianta, e o poveste cu happy end, nu realitatea. E o fata cuminte si timida din ce zici tu, isi vede de treaba ei, dar este totusi fata, iar partea cu, amandoi sunteti cuminti, timizi, va vedeti de treaba voastra nu merge, si stii de ce? Pentru ca o fata nu cauta calitatile ei la un baiat, de aia extremele se atrag, doar ai vazut si tu cati marlani / vagabonti au fetele cele mai bune vorba aia, e un motiv si aici, sunt atrase de astfel de lucruri, asa e natura lor.
Si deja ai pierdut cu ea 3 saptamani, aproape o luna, in timpul asta puteai aborda atatea fete, ce sa faci? Recupera timpul pierdut, vezi-ti de alte fete, ea oricum va observa asta la tine, o sa vina ea.
Ii spui simplu, daca asta vrei deocamdata, inseamna ca nu iti pasa de ceea ce vreau eu acum, nu sunt telefon sa pot fi pus pe linia de asteptare, pana la cumparare, sau cine stie poate voi expira inainte de termen pentru alt model rolling on the floor, ca tot zicea tovarasu' mai sus.

8 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Ce inseamna de fapt ce zice fata asta se numeste "Friendzone" de fapt ai stiut cum sa te comporti doar ca o prietena de sex feminim pentru ea, nu ai stiut sa te porti ca un baiat, astfel i-ai fi starnit atractie si ti-ar fi cerut ea sa fie cu tine, sa fim seriosi vorbiti probabil non stop la mobil si pe messenger cand nu sunteti impreuna despre orice nimic, ii dai sfaturi, o asculti, vorbeste cu tine despre moda, cu ce se imbraca, chestii genul asta nu e treaba ta, e treaba prietenelor ei sa o asculte cand se plange lamentabil pentru niste lucruri de nimic, stiu ca asta o sa ti se para putin ciudat, si ai tinde sa crezi ca nu am dreptate, dar asta doar in aparenta, daca te-ai gandi mai bine stii ca am dreptate.
Cand vine vorba de relatii, recomand oricui, sa aiba mai multe posibilitati mai multe fete, sa nu astepte ori sa se limiteze doar la una, de ce sa fie varianta poate aparea un alt baiat? De ce sa nu fie apare alta fata si uit de asta.

| Tops explică (pentru CrazyTeenager):

Treaba e asa: ea o fosta colega de generala, pana acum 2-3 luni o vedeam ca pe o simpla fata, se despartise si de valentine's day m-a intrebat daca am iubit, pe cine prefer, si de atunci cam 2-3 saptamani vorbeam in continuu lasa orice treaba sa vorbeasca cu mine, apoi au aflat mai multi ca ea este singura si au inceput s-o curteze...si de atunci nu mai vorbeste cu mine de fiecare data imi zice ca are treaba, ca vorbeste la mobil ca nu are timp si asa am ajuns sa o intreb "cu mine cum ramane?" si am primit "raspunsul de mai sus"

| CrazyTeenager a răspuns (pentru Tops):

Are mai multe optiuni, are de unde alege frate, isi permite sa te puna pe asteptare, dar situatia ar fi trebuit sa stea invers, tu sa fii cel indisponibil pentru ea, tu esti in pozitia de a cere ceva de la ea, acum, si ea poate sa iti ofere, poate sa nu, ori poate sa amane. Sunt sigur ca daca ar fi vrut cu adevarat sa fie cu tine, ar fi facut-o imediat nu ar fi ezitat, iar descrierea pe care ti-a facut-o nu e una buna, in general fetele sunt atrase de alt gen de baieti, asa sunt ele.

| Tops explică (pentru CrazyTeenager):

Ea este: timida cuminte isi vede de treaba ei etc... cam asa sunt si eu.
PS:si ce fac acum?

| CrazyTeenager a răspuns (pentru Tops):

Sa o lasi repede balta! E singurul mod in care ea ar mai fi atrasa de tine, ori ar vrea sa fie cu tine ca si baiat, crede-ma ce relatie ai vrea sa ai cu ea daca tu de la inceput te lasi pus pe linia de asteptare de catre ea fata, si ea decide cand sunteti voi impreuna? Sau tu? Chiar de ar accepta odata si odata, ea ar fi baiatul in relatie, nu tu, daca accepti sa fii tratat asa. Sunt deja 2-3 saptamani, de cand vorbesti cu ea si i-ai dat de inteles ca vrei sa fii cu ea
Va cunoasteti de ceva timp te stie cum esti cu adevarat ce spune cel de mai sus, prima varianta, e o poveste cu happy end, nu realitatea. E o fata cuminte si timida din ce zici tu, isi vede de treaba ei, dar este totusi fata, iar partea cu, amandoi sunteti cuminti, timizi, va vedeti de treaba voastra nu merge, si stii de ce? Pentru ca o fata nu cauta calitatile ei la un baiat, de aia extremele se atrag, doar ai vazut si tu cati marlani / vagabonti au fetele cele mai bune vorba aia, e un motiv si aici, sunt atrase de astfel de lucruri, asa e natura lor.
Si deja ai pierdut cu ea 3 saptamani, aproape o luna, in timpul asta puteai aborda atatea fete, ce sa faci? Recupera timpul pierdut, vezi-ti de alte fete, ea oricum va observa asta la tine, o sa vina ea.
Ii spui simplu, daca asta vrei deocamdata, inseamna ca nu iti pasa de ceea ce vreau eu acum, nu sunt telefon sa pot fi pus pe linia de asteptare, pana la cumparare, sau cine stie poate voi expira inainte de termen pentru alt model rolling on the floor, ca tot zicea tovarasu' mai sus.

| mixxjim a răspuns:

Sa fii la fel in continuare, sa fie sigura ca asa esti de fapt si nu faci doar ca s-o impresionezi. nu-ti face probleme, o sa fie asa de multumita de toate cele incat o sa te prefere oricarui alt baiat pina la urmawinking

| Tops explică (pentru mixxjim):

"incat o sa te prefere oricarui alt baiat pina la urma" adica?

| mixxjim a răspuns (pentru Tops):

Pina se convinge ea poate interveni alt baiat, o mai poate aborda si altcineva. sau poate fata doar e concentrata pe invatat acum si nu vrea o relatie mai mult decat prietenie, sa nu o abata de la invatat.

| Tops explică (pentru mixxjim):

Prima varianta!