| x2gk9r a întrebat:

Salut…as vrea un sfat.
Am avut fizica ultima ora si am stat si o venit doamna la noi, o vb si s-a dus pana undeva eu si cativa colegi am fugit acasa si am auzit ca ne-o scazut punctul la purtare cu creionul.
Ce pot face sa remediez situatia?
Ma poate afecta la bursa?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Notele la purtare se scad după un consiliul al profesorilor nu așa cu creionul.

| x2gk9r explică (pentru suntserios):

Ce pot sa fac sa remediez?
Mai ales daca e cu creion e destul de rau sau?

| dullcat a răspuns (pentru x2gk9r):

Nu mai chiulesti si cauti sa nu intri in belele.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Da inteleg dar ce sa fac sa nu imi scada nota la purtare?

| dullcat a răspuns:

Buna.Pentru inceput, incearca sa nu mai fugi de la ore si cauta sa te comporti adecvat, conform regulilor. Punctul acela scazut in creion se poate sterge cu radiera, asta daca dai dovada ca vrei sa iti remediezi comporatmentul.Bafta.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Pai ce sa fac ca sa il stearga?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa va facă referat dacă vrea sa va scadă, iar pentru un chiul nu cred ca are șanse!

| x2gk9r explică (pentru anonim_4396):

Stiu asta dar au vzt colegii cand a scris cu creionu ….

| NicoleAB a răspuns:

Poti sa vorbesti cu doamna, sa iti ceri scuze si sa promiti ca nu se va mai repeta. Va trebui insa sa te tii de promisiune. E valabil pentru toate orele si toate materiile: s-a terminat cu chiulul. De ce trebuie sa provocati profesorii sa faca educatie prin frica? Inainte sa iei decizii de genul, pune-ti intrebarea daca faci bine sau nu. Daca raspunsul e 'nu', nu fa!