| MaraAlexandra87 a întrebat:

(Intrebare pentru cei care au scolioza)VA ROG CITITI TOT! Buna! Recent am fost diagnosticata cu scolioza si mi s-a recomandat sa port un corset de tip Boston, iar azi l-am primit. Intrebarea mea este, cum pun mai exact corsetul? La firma unde l-am facut mi-a fost pus de omul de acolo, iar acasa trebuie sa ma ajute mama sa il pun. Problema este ca e foarte rigid si nu poate sa il deschida suficient incat sa imi intre bine pe corp. Cei care au corset ca mine : Cum il puneti si cum il ajustati? Si cum stiti daca l-ati pus bine? De asemenea, imi puteti explica detaliat procedeul prin care il puneti? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| lovelyunicorn48 a răspuns:

Din pacate, corsetul este făcut ca sa fie strâns și rigid, iar punerea lui pe corp se invata prin obișnuita. Mai importante decât corsetul sunt exercițiile de kinetoterapie