| manumescbosssdeboss a întrebat:

Intrebare pentru cei care au terminat liceul.
Cum vi s-a parut matematica de clasa 9?
Care e cea mai grea: cea de a 9-a, a 10-a, 11 sau a 12-a? Eu nu mai inteleg nimic la mate.Cu toate ca am luat peste 9 la examen, acum nu mai inteleg nimic.(si sunt la uman...)

2 răspunsuri:
| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Din experienta iti spun ca s-ar putea sa fie de la orele de jucat LOL care ocupa locul orelor de studiu (cel putin la mine). E limpede sa nu intelegi cand nu ai invatat decat din clasa.
Incearca sa faci tema pe care ti-o da profesorul si sa il intrebi unde nu stii, mai treci peste exemplele din clasa si incet, incet o sa iti intre in cap ceva.

| manumescbosssdeboss explică (pentru Yee):

De unde stii tu ca nu invat acasa?
Ba inca fac si meditatii. Desi sunt la un colegiu de top, e ca si scum nu avem profesoara. Mai bine de jumatate de clasa face pregatire la aceasta materie. E normal asa ceva? Mie nu mi se pare!
Oricum, nu aveam nevoie de comentariul tau rautacios! Trebuia sa raspunzi la intrebare, nu sa ma judeci pe mine.