| HarukoMariusDaniel a întrebat:

Hei. Am terminat liceul la filologie(uman). Vreau sa dau la o facultate economica si cand ma uit peste cursurile de matematica, nu inteleg mare lucru laughing.
Cu ce sa incep? Matematica clasa a XI-a / a XII-a?

6 răspunsuri:
| Ivy86 a răspuns:

Și eu tot filologie am terminat și din cate îmi amintesc profilul uman făcea o varianta mult mai ușoară de matematica.
Deci dacă dai la facultatea economica va trebui sa reiei matematica din clasa a IX (varianta normala, nu cea care ai făcut-o la uman) pentru a nu rămâne în urma.
Din cate îmi amintesc facultatea oricum merge pe marketing, management și economie. Deci e o alegere buna pentru ca ai mai multe opțiuni.
Daca nu te descurci cu matematica te poți axa pe marketing.
Bafta!

| Loredana123 a răspuns:

Cu inceputul laughing matrici ca.s usoare, limite, polinoane, legi de compozitie,... App la ce facultate vrei sa dai?

| HarukoMariusDaniel explică (pentru Loredana123):

ASE ( Bucuresti). big grin

| Loredana123 a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Stiam eu...

| Loredana123 a răspuns (pentru HarukoMariusDaniel):

Ma refeream pe ce profil, ca am inteles ca la facultatea economica

| HarukoMariusDaniel explică (pentru Loredana123):

Depun la doua sectii, marketing si management.