| sweetys a întrebat:

Intrebare pentru fete. Ati avut impresia ca ati facut cea mai mare prostie de pe pamant? Cunosc un tip de mult timp si in timp ce el era intr-o relatie de 3 ani eu ma gandeam ce ar fi daca s-ar desparti de fata aia si ar fi cu mine, desi nu era nici o sansa fiindca totul intre ei parea sa mearga destul de bine chiar se logodisera. Dar intr-o zi s-au despartit si el ce a zis? bineinteles sa fie cu mine. La momentul respectiv i-am spus nu fiindca eu abia iesisem dintr-o relatie. Mi s-a parut ca dupa doua saptamani dupa ce s-a despartit de fosta sa intre in alta relatie. Eu nu prea stau acasa si acum ca incepe si sesiunea nu o sa prea vin si existau doua sanse ori sa se impace cu fosta ori sa stea cu mine si sa mai aiba inca o iubita. Bineinteles ca dupa o saptamana dupa ce l-am refuzat s-a cuplat cu o tipa. Ma gandesc am luat oare decizia potrivita refuzandul sau relatia pe care o are cu tipa asta e doar ca sa imi faca mie in ciuda? diferenta dintre ei e de 8 ani.

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Daca tu il placi, ai putea sa ii acorzi o sansa.
Cred ca a vrut sa iti faca in ciuda

| ishallhelpyou a răspuns:

În ciudă sau de nevoie. Foarte bine că nu te-ai lăsat ușor în fața lui.

| Ana2333 a răspuns:

Cu siguranta el era disperat sa aiba o relatie care sa il ajute sa treaca peste fosta, asa ca probabil se foloseste de fetele ce ii pica la picioare, si probabil tu ai fi fost considerata la fel. Doar persoana care il ajuta sa treaca peste. Si in plus daca "pleci la drum" cu anumite nesigurante asa iti merge si pe parcurs, asa ca te-as sfatui ca sa il lasi sa isi vada de treaba lui si tu sa te tii de facultate fara sa ai batai de cap din alte parti, dar asta este strict parerea mea, spusa de mine care judec situatia la rece sa fiu implicata sentimental. Tu fiind implicata deja sentimental s-ar putea sa fii tentat sa te cuplezi cu el, dar gandeste-te mai bine. Toate cele bune!