| DonHunter a întrebat:

Intrebare pentru fete ! Fetelor ce credeti despre un baiat daca sta picior peste picior?

Răspuns Câştigător
| Julyanna a răspuns:

Niciodată n-am înţeles de ce multă lume se leagă de bărbaţii care stau picior peste picior, si de ce numai femeile au voie să stea în poziţia asta şi bărbaţii nu. Am văzut o grămadă de politicieni şi oameni de afaceri care la diferite şedinţe sau conferinţe stăteau picior peste picior pentru că le este probabil foarte comod. Şi totuşi mentalitatea generală nu prea acceptă această poziţie la bărbaţi. Unii consideră că e trist când vezi în public bărbaţi cu picioarele încrucişate ca femeile şi că e o dovadă de nesimţire şi de proastă creştere. Altii sunt de părere că nici încălecatul unei glezne peste celălalt genunchi nu e de bon-ton şi că preferă să îi vadă pe bărbaţi cu picioarele încrucişate decât crăcănaţi sau tolăniţi pe scaun.E nepoliticos şi ca un bărbat să-şi arate cu francheţe tălpile uzate ale pantofilor în public.
Poziția picior peste picior la bărbați este o poziţie relaxată, dar neîncrezătoare și defensivă. Pe de altă parte, prea mult timp petrecut în această poziţie poate fi nesănătos pentru circulaţia sanguină din membrele inferioare, atrag atenţia medicilor.

Până la urmă e mai bine să stai liniștit picior peste picior decât să fii luat peste picior sau să fii prins pe picior greșit, decât să dai cu piciorul la vreo ocazie sau să fii nevoit să te retragi cu coada între picioare, decât să vină cineva care să pună piciorul în prag şi să îţi spună că unde-ţi stau picioarele îţi va sta şi capul. Oricum, indiferent de poziţie, bărbaţii n-au nici o scăpare. Dacă nu stau picior peste picior sunt acuzaţi că fac aşa ca să le mai respire creierul iar dacă îşi încrucişează picioarele se poate crede că procedează astfel ca să nu se vadă ce gândesc.

2 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Nu cred că are importanță modul în care își ține picioarele. tongue
N-am nimic împotrivă. big grin
O zi bună!

| roxana1993 a răspuns:

Mi se pare o prostie sa te legi de felul in care sta un om. Fiecare sta cum se simte mai confortabil, nu sunt de parere ca daca sta picior peste picior este gay...in nici un caz!